wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyJari Huttunen zbiera na start Fordem Pumą Rally1

Jari Huttunen zbiera na start Fordem Pumą Rally1

Jest bardzo duża szansa, że utalentowany Fin, Jari Huttunen, wystartuje w Rajdzie Finlandii nowym samochodem przygotowanym przez M-Sport. Jeśli warunki zostaną dotrzymane, czeka na niego Ford Puma w specyfikacji Rally1.

O planach Huttunena poinformował jego menadżer, Marcus Gronholm, pod koniec ubiegłego tygodnia. Po raz pierwszy w swojej karierze Huttunen ma szansę zdobyć miejsce w samochodzie rajdowym przygotowanym do startów w tak wysokiej klasie.

„To nie Prima Aprilis. Osiągnęliśmy porozumienie z Malcolmem Wilsonem, szefem M-Sportu. Jeśli zbierzemy budżet zgodny z umową to Jari pojedzie w Jyvaskyla.” – powiedział Marcus Gronholm.

Zobacz: Mistrz Polski RSMP z 2020 roku w M-Sport!

Jari Huttunen to triumfator WRC 3 oraz mistrz Polski z 2020 roku. Pod koniec ubiegłego sezonu rozstał się z Hyundaiem i przeszedł do M-Sport. Już w debiucie za kierownicą Fiesty w specyfikacji Rally2 wygrał swoją kategorię podczas ACI Rally Monza.

Jari Huttunen
Jari Huttunen

W sezonie 2022 głównym celem jest walka w WRC 2, a start rozpoczyna się od Rajdu Szwecji. Huttunen i Mikko Lukka zajęli tam dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w WRC 2. Przed Finami starty w Chorwacji, na Sardynii, w Estonii, Belgii i Hiszpanii.

Wiążąc się z ekipą M-Sport, Jari Huttunen, miał nadzieję na występie w samochodzie najwyższej klasy. Teraz jest bliski spełnienia marzeń. Jeśli wszystko się powiedzie i uda się uzbierać uzgodniony budżet, Huttunen będzie miał szansę pojechać za kierownicą Forda Pumy Rally1 w domowym Rajdzie Finlandii.

„Udział w rundzie WRC w Finlandii w fabrycznym sprzęcie Rally1 to marzenie i cel, nad którymi pracuje od lat. Teraz jestem blisko sukcesu. Wielkie podziękowania dla moich partnerów, którzy są w to już zaangażowani.” – powiedział Huttunen.

Rand Finlandii zaplanowano na 4-7 sierpnia.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE