środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyJari Huttunen wystartuje w Rajdzie Finlandii Pumą Rally1

Jari Huttunen wystartuje w Rajdzie Finlandii Pumą Rally1

Ekipa M-Sport Ford World Rally Team potwierdziła, że Jari Huttunen przesiądzie się do Pumy w specyfikacji Rally1 już podczas nadchodzącego Rajdu Finlandii.

Jari Huttunen to triumfator WRC 3, a także mistrz Polski z 2020 roku. Kierowca rozstał się pod koniec ubiegłego sezonu z marką Hyundai i dołączył do zespołu M-Sport. Utalentowany Fin pilotowany przez Mikko Lukkę walczy aktualnie w WRC 2, ale od jakiegoś czasu mocno akcentuje, że chciałby spróbować swoich sił w samochodzie Rally1.

Kilka tygodni temu jego menedżer – Marcus Gronholm – zapowiedział, że trwają prace nad przygotowaniem samochodu w specyfikacji Rally1 dla Huttunena. Właśnie dziś potwierdzono, że w domowym Rajdzie Finlandii wystąpi za kierownicą Pumy Rally1.

Na pewno występ w tak szybkim rajdzie samochodem z wielką mocą będzie dużym wyzwaniem. Mam jednak dobre wyczucie w Fieście Rally2 i mam nadzieję przenieść to do Pumy. Naprawdę podoba mi się praca z M-Sportem i zaczynam się tu czuć jak w domu. Celem będzie nauka samochodu oraz zachowanie dobrego rytmu i równego tempa.

– powiedział Jarri Huttunen. Richard Millener potwierdził, że start będzie dobrą okazją do sprawdzenia możliwości kierowcy. Póki co nie ustalono żadnych konkretnych celów w kwestii wyników.

Zobacz: Jari Huttunen zbiera na start Fordem Pumą Rally1

Huttunen jest porównywany przez włodarzy M-Sport do równie utalentowanego Pierre-Louisa Loubeta. Szef M-Sport podkreśla, że Jari szedł podobną ścieżką, dlatego dostał szansę, żeby sprawdzić się w dużo mocniejszej maszynie.

Rajd Finlandii odbędzie się w dniach 4-7 sierpnia 2022 r.

 

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE