piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościJarosław i Marcin Szejowie na szczycie podium klasy trzeciej Rajdu Šumava Klatovy!

Jarosław i Marcin Szejowie na szczycie podium klasy trzeciej Rajdu Šumava Klatovy!

50. Rajd Šumava Klatovy za nami, dla zespołu GK Forge Rally Team zakończony wielkim sukcesem – 1. miejsce w klasie i 9. w klasyfikacji generalnej rajdu. Takiego debiutu w Mistrzostwach Czech nikt się nie spodziewał!

 

Załoga pozbawiona samochodu, w wyniku jego rozbicia na wcześniejszym rajdzie, stawia się po niecałych dwóch tygodniach na starcie kolejnych zawodów, a to niełatwe osiągnięcie.

Wiedzeni doświadczeniem sprzed kilkunastu dni, od początku rajdu obaj bracia mieli tylko jeden cel: dojechać do mety. Udało się!

 

Jarosław SzejaJestem zaskoczony wynikiem, pozytywnie oczywiście. Nie liczyłem na zwycięstwo w klasie, celem była meta, a tu podium i to pierwsze miejsce w klasie!
Cały rajd był wymagający, nowi konkurenci, trasy pod szybkie tempo, takie jak lubię. Fajnym dodatkiem był dla mnie nocny odcinek, lubię jeździć po zmroku, oby było ich więcej.
Jestem szczęśliwy i bardzo wdzięczny ludziom, którzy w nas wierzą i pomogli nam podnieść się z kolan po Valasce. Bez pomocy naszych sponsorów i partnerów nasz udział byłby niemożliwy. Dziękuję również Sebastianowi Fryczowi za dołączenie do zespołu na czas rajdu, przyjazd i poświęcony czas, szpiegowanie trasy, cenne wskazówki i sugestie, podzielenie się swoim doświadczeniem.

Teraz serwis ROTO.cz z Pilzna czeka dalszy ciąg pracy nad samochodem, poprawienie i ulepszenie tego czego nie zdążyli zrobić przed rajdem przez ograniczenia czasowe. Myślę już o kolejnej rundzie i nie mogę się doczekać.

 

Marcin Szeja – Cieszę się z dobrego początku sezonu, niewiele brakowało by dla nas był już zakończony. Rajd był trudny, ale udało się i plan minimum, czyli meta został wykonany. Popełnialiśmy mało błędów, jechaliśmy szybko, ale nie przesadzaliśmy z tempem – wyniki pokazują, że było wystarczające. Mistrzostwa Czech i ich rajdy to dla nas zupełnie nowe doświadczenia: samochód, trasy, charakterystyka terenu, a nawet struktura nawierzchni. Pierwszy raz przyszło mi pilotować po zachodzie słońca, co okazało się nie lada sztuką – światło dzienne jest tutaj zdecydowanie lepsze.

Myśląc o kolejnej rundzie przygotowuję się na jeszcze większe zmagania. Podczas minionego rajdu zawodnicy uprzedzali, że Rajd Czeskiego Krumlowa może być jeszcze trudniejszy przez typowo górski charakter OESów.

Komunikat_prasowy_zalogi_jaroslaw_i_marcin_szeja_09_2015 fot. Sebastian Wojtek

GK Forge Rally Team ma nadzieję na powtórzenie sukcesu z debiutu na trasach drugiej rundy Mistrzostw Czech – Rallye Český Krumlov, która odbędzie się 21-24.05.2015 r. Jarek Szeja/Marcin Szeja dziękuje firmom: GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, SATJAM – producent blachodachówki, Eurogold, hurtownia budowlana Minimax oraz czeskiej stajni ROTO, im wszystkim, za ich wkład włożony w odbudowę samochodu i start duetu w pierwszej rundzie Mistrzostw Czech.

inf.pras.

 

 

 

NOWOŚCI

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here