czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJarosław i Marcin Szejowie na szczycie podium klasy trzeciej Rajdu Šumava Klatovy!

Jarosław i Marcin Szejowie na szczycie podium klasy trzeciej Rajdu Šumava Klatovy!

50. Rajd Šumava Klatovy za nami, dla zespołu GK Forge Rally Team zakończony wielkim sukcesem – 1. miejsce w klasie i 9. w klasyfikacji generalnej rajdu. Takiego debiutu w Mistrzostwach Czech nikt się nie spodziewał!

 

Załoga pozbawiona samochodu, w wyniku jego rozbicia na wcześniejszym rajdzie, stawia się po niecałych dwóch tygodniach na starcie kolejnych zawodów, a to niełatwe osiągnięcie.

Wiedzeni doświadczeniem sprzed kilkunastu dni, od początku rajdu obaj bracia mieli tylko jeden cel: dojechać do mety. Udało się!

 

Jarosław SzejaJestem zaskoczony wynikiem, pozytywnie oczywiście. Nie liczyłem na zwycięstwo w klasie, celem była meta, a tu podium i to pierwsze miejsce w klasie!
Cały rajd był wymagający, nowi konkurenci, trasy pod szybkie tempo, takie jak lubię. Fajnym dodatkiem był dla mnie nocny odcinek, lubię jeździć po zmroku, oby było ich więcej.
Jestem szczęśliwy i bardzo wdzięczny ludziom, którzy w nas wierzą i pomogli nam podnieść się z kolan po Valasce. Bez pomocy naszych sponsorów i partnerów nasz udział byłby niemożliwy. Dziękuję również Sebastianowi Fryczowi za dołączenie do zespołu na czas rajdu, przyjazd i poświęcony czas, szpiegowanie trasy, cenne wskazówki i sugestie, podzielenie się swoim doświadczeniem.

Teraz serwis ROTO.cz z Pilzna czeka dalszy ciąg pracy nad samochodem, poprawienie i ulepszenie tego czego nie zdążyli zrobić przed rajdem przez ograniczenia czasowe. Myślę już o kolejnej rundzie i nie mogę się doczekać.

 

Marcin Szeja – Cieszę się z dobrego początku sezonu, niewiele brakowało by dla nas był już zakończony. Rajd był trudny, ale udało się i plan minimum, czyli meta został wykonany. Popełnialiśmy mało błędów, jechaliśmy szybko, ale nie przesadzaliśmy z tempem – wyniki pokazują, że było wystarczające. Mistrzostwa Czech i ich rajdy to dla nas zupełnie nowe doświadczenia: samochód, trasy, charakterystyka terenu, a nawet struktura nawierzchni. Pierwszy raz przyszło mi pilotować po zachodzie słońca, co okazało się nie lada sztuką – światło dzienne jest tutaj zdecydowanie lepsze.

Myśląc o kolejnej rundzie przygotowuję się na jeszcze większe zmagania. Podczas minionego rajdu zawodnicy uprzedzali, że Rajd Czeskiego Krumlowa może być jeszcze trudniejszy przez typowo górski charakter OESów.

Komunikat_prasowy_zalogi_jaroslaw_i_marcin_szeja_09_2015 fot. Sebastian Wojtek

GK Forge Rally Team ma nadzieję na powtórzenie sukcesu z debiutu na trasach drugiej rundy Mistrzostw Czech – Rallye Český Krumlov, która odbędzie się 21-24.05.2015 r. Jarek Szeja/Marcin Szeja dziękuje firmom: GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, SATJAM – producent blachodachówki, Eurogold, hurtownia budowlana Minimax oraz czeskiej stajni ROTO, im wszystkim, za ich wkład włożony w odbudowę samochodu i start duetu w pierwszej rundzie Mistrzostw Czech.

inf.pras.

 

 

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE