niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasowe"Jaś Fasola'' sprzedaje swoją Lancię Delta HF Integrale Evo II

„Jaś Fasola” sprzedaje swoją Lancię Delta HF Integrale Evo II

Sama w sobie, Lancia Delta Integrale to prawdziwa legenda. Egzemplarz, który trafił właśnie na aukcję jest jednak wyjątkowy, ponieważ jego właścicielem jest… Rowan Atkinson, odtwórca roli „Jasia Fasoli”!

Nie jest to tajemnica – Sir Rowan Atkinson, odtwórca roli „Jasia Fasoli” oraz „Johnnego Englisha” jest wielkim fanem motoryzacji i sportów motorowych. A przede wszystkim, aktywnym zawodnikiem, który w wolnych chwilach rywalizuje w amatorskich ligach w Wielkiej Brytanii. Aktor ma w swoim garażu wiele perełek i kultowych pojazdów, które traktuje w odpowiedni sposób – pozwalając im rozwinąć skrzydła w ich… naturalnym środowisku. Jeden z jego samochodów trafił właśnie na licytację Silverstone Auctions. Szczęśliwy nabywca wejdzie w posiadanie legendy – Lancii Delta HF Integrale Evo II!

fot. silverstoneauctions.com

Duch rajdowych oesów

Egzemplarz Atkinsona wyprodukowano w 1993 roku. Pojazd trafił na rynek japoński, a w 2011 roku został sprzedany do Wielkiej Brytanii. Aktor nabył Lancię w 2021 roku, a jeśli wierzyć plotkom, zakochał się w niespotykanym, błękitnym lakierze „Lord Blue”. Przez raptem dwa lata „Jaś Fasola” powiększył przebieg maszyny o niecałe 3000 kilometrów… Model Delta HF Integrale Evo II pozwolił Lancii na uzyskanie rajdowej homologacji. Ten konkretny egzemplarz wyposażony jest dodatkowo w lepszą turbosprężarkę Garetta i ulepszony zestaw komputerowej elektroniki. Jednostka legitymuje się mocą… 212 KM.

Zobacz też: Toyota AE86 z napędem elektrycznym i wodorowym

Stan pojazdu jest wręcz perfekcyjny. Licytacja odbędzie się 25.02 w Stoneleigh Park, w Warwickshire. Według Silverstone Auctions, nowy nabywca zapłaci za Deltę nawet do 75 000 funtów (pow. 400 000 złotych). Patrząc na sentyment do rajdowych Delt, stan auta, niski przebieg (poniżej 90 000 kilometrów) i personalia właściciela, ta konkretna Lancia warta jest praktycznie każdych pieniędzy… Szczerze więc zazdrościmy nowemu nabywcy!

Informacje o konkretnym egzemplarzu Lancii znajdziecie na stronie Silverstone Auctions.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here