sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościJazda na krawędzi

Jazda na krawędzi

W weekend 21-22 Września zwykli zjadacze chleba musieli być niepocieszeni… Z jakiegoś irracjonalnego powodu zamknięto drogę wojewódzką numer 991 z Krosna do Rzeszowa. Irracjonalnego powodu dla kogoś, kto nie ma krzty benzyny we krwi. Dla nas i dla Was drodzy czytelnicy powód był co najmniej wystarczający. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. Świątynia prędkości i Grande Cohonez nareszcie powitała zawodników piękną pogodą, a kibiców miłym szczegółem, który niewątpliwie cieszy. 5 zł za oglądanie tak widowiskowej rywalizacji to naprawdę nieduży wydatek. Tym bardziej, że był to koszt pewnej niewielkiej opaski, stanowiącej potwierdzenie NNW. Można? Można!

Jubileuszowa (10) edycja Wyścigu Górskiego „Prządki” zamknęła sezon z pompą o czym możecie się przekonać na poniższym filmie:

Na trasie pojawiło się 63 kierowców, pierwszego dnia górą był niezwykle skutecznie poruszający się Mitsubishi Lancerem Andrzej Szepieniec, zaraz za nim uplasował się świeżo upieczony Wicemistrz GSMP Rafał Grzesiński, a podium uzupełnił Piotr Soja ujeżdżający samochód marki, która słynie z fenomenalnego prowadzenia od początku istnienia. Mówimy oczywiście o Lotusie (Exige).

W niedzielę trochę zamieszania wśród pierwszej trójki z 13 rundy wprowadził Marcin Bełtowski zajmując drugie miejsce i spychając  na ostatni stopień podium Rafała Grzesińskiego. Triumfatorem tym razem okazał się Piotr Soja.

Zwycięzcom gratulujemy. Szczególne podziękowania należy skierować jednak do często nie rzucających się w oczy (aczkolwiek znakomicie spełniających swoje funkcje) członków Automobilklubu Małopolskiego z Krosna, dzięki którym impreza była znakomicie zorganizowana.

Wspaniała walka z czasem na trasie od Korczyńskiego rynku do miejscowości Czarnorzeki z pewnością zapadnie w pamięć na długo zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Z pewnością będzie co wspominać w długie zimowe wieczory…

NOWOŚCI

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

Para na Florydzie wzięła ślub… w myjni samochodowej

Na łamach internetowego wydania RALLY and RACE pisaliśmy już o kilku nietypowych ślubach. Po ceremonii na torze...

Zagórscy przesiadają się do Porsche

Mistrzowie Polski Endurance w klasie D4 3500 przeniosą się w sezonie 2024 do wyższej kategorii. Tomasz i...

Game of Karts – Mario Kart naszych czasów!

Game
Co Wy na to, aby zagrać w... "prawdziwe'' Mario Kart? W grę, w której będziecie bawić się...

Elfyn Evans kontuzjowany: spadł z roweru

Drugi kierowca Rajdowych Mistrzostw Świata WRC w sezonie 2023 Elfyn Evans nie odbierze pucharu za swoje osiągnięcia....

NAJPOCZYTNIEJSZE