piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJeden prototyp LMP3 zespołu Inter Europol Competition w Road to Le Mans

Jeden prototyp LMP3 zespołu Inter Europol Competition w Road to Le Mans

Tylko jeden samochód zespołu Inter Europol Competition został przyjęty do wyścigów Road to Le Mans. Ponieważ wszystkie numery przyznawane zwykle zespołowi – 13, 14, 34 i 43, były już zajęte, żółto-zielony Ligier LMP3 pojedzie z numerem 54. 36 prototypów klasy LMP3, jeden samochód innowacyjny oraz 13 samochodów klasy GT3 stanie na starcie dwóch 55- minutowych wyścigów w czwartek 9 czerwca i w sobotę 11 czerwca.

Prototyp LMP3 zespołu Inter Europol Competition ścigał się na torze o długości 13,8 km po raz pierwszy i jedyny do tej pory w 2019 roku. Wyścig 1 samochód #13 ukończył na 18 miejscu, a w wyścigu drugim zajął 26 pozycję w klasie.

Noam Abramczyk: “Jestem bardzo podekscytowany startem w wyścigach Road to Le Mans z moim zespołem. Nie tylko dlatego, że jest to wyjątkowy wyścig na mitycznym torze, ale także dlatego, że nawet jeżeli Le Castellet jest moim domowym torem, tutaj, w Le Mans czuję się jak w moim drugim domu.”

Donald Yount: “Jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do zespołu Inter Europol Competition w wyścigach Road to Le Mans. Ten wyścig był zawsze na mojej liście życzeń i od kilku lat marzyłem, aby tu wystartować. Nie mogę się już doczekać startu prototypem w tak wielkiej imprezie!”

Martin Hippe (Team manager LMP3 #54): “Jestem bardzo dumny i wdzięczny z powodu  możliwości udziału w wyścigach Road to Le Mans w tak znakomitym zespole jako team manager. Jednakże wyścig 24h Le Mans był zawsze moim wielkim marzeniem jako kierowcy. Niestety do tej pory, to się nie udało. Liczę na dobrą współpracę z Donem i Noamem, a także z całym zespołem. Trzymamy kciuki za dobry wynik.”

 

Wyścig 1:        9 czerwca       18.30 – 19.25

Wyścig 2:        11 czerwca     11.20 – 12.15

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE