Jedliński wygrywa sobotni wyścig

Marcin Jedliński wygrał pierwszy wyścig łączonej rundy Mistrzostw Europy Centralnej FIA CEZ i Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań.

Wyścig sprinterski na dystansie 25 minut świetnie rozpoczął Robin Rogalski w Audi R8 LMS GT3, który objął prowadzenie i oddalił się od rywali. Młody zawodnik otrzymał jednak karę drive-through za wyprzedzanie pod żółtą flagą, która uniemożliwiła mu zwycięstwo, strącając go na trzecią lokatę, za Marcina Jedlińskiego w podobnym samochodzie i Libora Milotę w Mercedesie-AMG GT3.

Po objęciu prowadzenia Jedliński kontrolował tempo i jego przewaga nad Milotą rosła z każdym kolejnym okrążeniem, by na linii mety wynieść 11,809 sekundy. Rogalski, który był najszybszym kierowcą na torze, ambitnie ścigał Czecha do samego końca, lecz zabrakło mu do drugiego miejsca 1,694 sekundy.

Czwarte miejsce na mecie i pierwsze w dywizji D5 +3500 zajął Jacek Zielonka, za którym finiszował zwycięzca D4 +3500 Adrian Lewandowski. Gregor Zsigo w BMW M4 GT3 był szósty, przed Martinem Kaczmarskim w pucharowym Porsche 911 i Piotrem Witą w Mercedesie-AMG GT3. Dopiero na 12. pozycji finiszował Stanisław Jedliński w Ferrari 488 GT3, który również otrzymał karę drive-through. W D4 3500 triumfował z kolei Jakub Franek w Audi RS3 LMS.

W dywizji D4 2000 triumfował Sławomir Szwargot, w D4 2000 N/A Marcelina Czepiel, w DN2 Mateusz Ciesiółka, w D4 1400 Mateusz Tabaka, a w DN1 Jakub Nawrot.