niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJedliński wygrywa sobotni wyścig

Jedliński wygrywa sobotni wyścig

Marcin Jedliński wygrał pierwszy wyścig łączonej rundy Mistrzostw Europy Centralnej FIA CEZ i Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań.

Wyścig sprinterski na dystansie 25 minut świetnie rozpoczął Robin Rogalski w Audi R8 LMS GT3, który objął prowadzenie i oddalił się od rywali. Młody zawodnik otrzymał jednak karę drive-through za wyprzedzanie pod żółtą flagą, która uniemożliwiła mu zwycięstwo, strącając go na trzecią lokatę, za Marcina Jedlińskiego w podobnym samochodzie i Libora Milotę w Mercedesie-AMG GT3.

Po objęciu prowadzenia Jedliński kontrolował tempo i jego przewaga nad Milotą rosła z każdym kolejnym okrążeniem, by na linii mety wynieść 11,809 sekundy. Rogalski, który był najszybszym kierowcą na torze, ambitnie ścigał Czecha do samego końca, lecz zabrakło mu do drugiego miejsca 1,694 sekundy.

Czwarte miejsce na mecie i pierwsze w dywizji D5 +3500 zajął Jacek Zielonka, za którym finiszował zwycięzca D4 +3500 Adrian Lewandowski. Gregor Zsigo w BMW M4 GT3 był szósty, przed Martinem Kaczmarskim w pucharowym Porsche 911 i Piotrem Witą w Mercedesie-AMG GT3. Dopiero na 12. pozycji finiszował Stanisław Jedliński w Ferrari 488 GT3, który również otrzymał karę drive-through. W D4 3500 triumfował z kolei Jakub Franek w Audi RS3 LMS.

W dywizji D4 2000 triumfował Sławomir Szwargot, w D4 2000 N/A Marcelina Czepiel, w DN2 Mateusz Ciesiółka, w D4 1400 Mateusz Tabaka, a w DN1 Jakub Nawrot.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE