Jędrzej Szcześniak (DaftRacing) przed 3 rundą Volkswagen Golf Cup

W najbliższy weekend 3-5 lipca, odbędzie się już 3 runda wyścigowej serii Volkswagen Golf Cup. Po raz kolejny za kierownicą pucharowego Golfa, zasiądzie również zawodnik DaftRacingJędrzej Szcześniak. Kierowcy tym razem mieli tylko dwa tygodnie na odpoczynek i przygotowania.

 JedrzejSzczesniak_VWGolfCup_01

Jędrzej Szcześniak (DaftRacing): Po dwóch rundach VW Golf Cup jestem bardzo zadowolony z postępów, które udało mi się wypracować, zdecydowanie przyspieszyłem. Jak pokazują czasy z treningów i kwalifikacji moja strata do lidera cały czas się zmniejsza, i też już wiadomo nad czym pracować żeby było jeszcze szybciej. Tor w Lausitz zdecydowanie różni się od Slovakia Ring, nie ma tutaj tylu długich prostych, jest bardzo techniczny, kręty, ważne aby mądrze wykorzystywać charakterystykę zakrętów. Czuję się dobrze przygotowany, i mam nadzieję że przełoży się to na wynik, czyli miejsce w pierwszej dziesiątce.Od początku sezonu starty zespołu DaftRacing wspiera firma DaftCode której serdecznie dziękujemy. Zapraszam też do śledzenia DaftRacing na naszym profilu facebook.com/daftracing.

 JedrzejSzczesniak_VWGolfCup_03

Wyścigowy weekend rozpocznie się w piątek 3 lipca, o godzinie 14:35 od półgodzinnej sesji treningowej. Na sobotę rano, zaplanowano drugi trening, a następnie o 13:25 zostanie rozegrana sesja kwalifikacyjna, której wyniki zadecydują o kolejności startu zawodników. Pierwszy wyścig rozpocznie się tego samego dnia o 17:00, natomiast drugi wyścig zaplanowano na 13:25, w niedzielę 5 lipca. Rywalizacja zawodników VW Golf Cup tym razem będzie towarzyszyć serii ADAC GT Masters. Dzięki technologii live stream oba wyścigi serii VW Golf Cup będzie można oglądać w Internecie.

Dodatkowe informacje o zespole DaftRacing:

FB fanpage: www.facebook.com/daftracing

 

Dodatkowe informacje o serii Volkswagen Golf Cup:

www.volkswagengolfcup.pl

 JedrzejSzczesniak_VWGolfCup_02

Volkswagen Golf Cup 2015 – 3. runda Lausitzring – harmonogram

Piątek, 3 lipca

14:35 – 15:05 – Trening 1


Sobota, 4 lipca

8:00 – 8:30 – Trening 2

13:25 – 13:55 –Kwalifikacje

17:00 – 17:30 – Wyścig 1

Niedziela, 5 lipca


13:35 – 14:05 – Wyścig 2

 inf.pras.