wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJedyny polski team z tytułem mistrza Włoch

Jedyny polski team z tytułem mistrza Włoch

Polska ekipa KRT Exprit Poland jest pierwszym i jedynym teamem znad Wisły, który w jednym sezonie sięgnął po podwójne podium mistrzostw Włoch. Bydgoski zespół to aktualni mistrzowie i wicemistrzowie Włoch. Dziś znów są na topie na półwyspie Apenińskim. Wygrali inauguracyjną rundę Campionato Italiano w kolejnym sezonie.

Któż nie zna ekipy Dariusza i Bartosza Mruków z Bydgoszczy? To uznany team, którego zawodników obserwujemy w wielu kategoriach. Zarówno w Polsce, jak i we Włoszech, gdzie drużyna czuje się znakomicie. W roku ubiegłym KRT EXPRIT jako pierwszy polski team sięgnął po podwójne podium Kartingowych Mistrzostw Włoch. Jadący w barwach Polskiego Exprita kierowcy Piotr Czaja i Karol Czepiel zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo w Junior Roku i Senior Roku. W lipcu Karol Czepiel dołożył drugie miejsce podczas Rok Cup Euro w czeskim Cheb.

W tym sezonie „expritowcy” nie zwalniają tempa. W inauguracyjnej rundzie Kartingowych Mistrzostw Włoch znów dali znać o sobie. A konkretnie obrońca mistrzowskiego tytułu Piotr Czaja, który znakomicie pojechał na torze Franciacorta i po pierwszej rundzie sezonu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Adam Piszczako również zaznaczył swoją obecność notując trzecie miejsce w jednym z finałów seniorskiej kategorii i jest czwarty po inauguracji w „generalce”. Kolejne rundy Campionato Italiano przed nami w Castelletto di Branduzzo i Val Vibrata.

Ale na tym nie koniec tegorocznych włoskich podbojów zespołu. Seria Rok Cup Italia to również cykl, w którym możemy zobaczyć podopiecznych Dariusza Mruka. W pierwszej rundzie na słynnej South Garda Karting Mateusz Piszczako zajął drugie miejsce w kategorii juniorskiej. Z kolei w ostatniej odsłonie Włoskiego Roka Piotr Czaja dwukrotnie stawał na podium. Okazał się jednym z najszybszych kierowców notując trzecią oraz drugą pozycję. W imprezie Trofeo di Primavera dał znać o sobie starszy z braci Piszczako, Adam, który również zaliczał się do ścisłej czołówki meldując się na mecie na trzeciej pozycji. Mateusz także był w czołówce, drugi wśród juniorów.

Polskiej rywalizacji Rok Cup również nie sposób sobie wyobrazić bez kierowców Exprita. Adam Piszczako jest obecnie jednym z liderów seniorskiej kategorii Senior Rok GP plasując się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, natomiast w Kartingowych Mistrzostwach Polski jest trzeci, mając identyczny bilans punktowy z dwoma innymi kierowcami ex equo.

Zespół Exprita to uznana marka na kartingowym padoku. Obecna od wielu sezonów w polskich i międzynarodowych rozgrywkach. Swój pierwszy zagraniczny sukces odniosła już w 2006 roku podczas Rok Cup International Final, kiedy Bartosz Mruk jako pierwszy Polak stanął na podium finału światowego w kategorii Mini Rok. Od tamtej pory przez wiele sezonów kierowcy KRT odnosili sukcesy na krajowych i zagranicznych torach. Ale żadnemu polskiemu teamowi nie udało się to, czego Exprit dokonał w ubiegłym sezonie, a co może powtórzyć w tym roku. Tytuł Kartingowego Mistrza Włoch, który wciąż jest cenny niczym piłkarskie „scudetto”.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE