poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweJedyny taki wśród tegorocznych akcji

Jedyny taki wśród tegorocznych akcji

Każdy kolejny finał WOŚP wzbudza ogromne emocje, a ci, którzy chcą stać się jego częścią, miesiącami czynią ku temu przygotowania. Wystawić na aukcje niepowtarzalną rzecz i dzięki temu zdobyć pokaźne fundusze na rzecz Orkiestry to cel każdego z darczyńców.

A patrząc na to z drugiej strony, Ci co biorą udział w licytacjach, odnoszą także korzyść podwójną: nabywają oryginalny produkt lub usługę czyniąc przy tym wiele dobrego w słusznej sprawie. Wszyscy są wygrani!

 

W tym roku na poszukiwaczy najciekawszych aukcji czeka nie lada gratka!

 

Znany artysta Szymon Chwalisz, wystawiający co roku na orkiestrowych aukcjach swoje prace, którymi są zazwyczaj oryginalnie pomalowane przez niego gitary rockowe lub kaski motocyklowe, tym razem przeszedł sam siebie! Bowiem największym i jednocześnie najbardziej pracochłonnym projektem Szymona stał się w tym roku…. samochód!

 

Mini o imieniu „Mr Big Heart”. Samochód z 1988 roku przeszedł gruntowną renowację w firmie Professional w Ostrowie Wielkopolskim. A Szymonowi przy malowaniu tego auta pomagali wyjątkowi Panowie – Pensjonariusze Warszawskie Misji Kamiliańskiej Św. Łazarza w tymczasowym kryzysie bezdomności. Wspólnie stworzyli wyjątkowo metaforyczny obraz na którym znajdziemy domy z otwartymi dachami z których wychodzą serca.

– W Warszawie poznaliśmy osoby w kryzysie bezdomności z ośrodka św. Łazarza na Ursusie. No i od tego się zaczęło – opowiada Szymon Chwalisz. To ci Panowie pomagali nam przy renowacji auta. Chcieliśmy aby zrozumieli, iż chociaż teraz sami potrzebują pomocy to mogą także pomóc i zrobić coś dobrego dla innych – dodaje Szymon.

Swoje serce oddała temu projektowi także Karolina Pilarczyk – wielokrotna Mistrzyni Europy w drifcie. Karolina będąc Ambasadorem całego projektu zapewniła dla jego wykonawców chwile beztroskiej rozrywki oraz możliwość porozmawiania o swoich pasjach. Panowie będący w kryzysie bezdomności z warszawskiej misji, w jeden z grudniowych weekendów towarzyszyli Karolinie na treningu driftingowym. Mieli możliwość podriftowania obok naszej Mistrzyni a także porozmawiania z nią o pasji i sposobach na jej realizację.

– Moje życie, to przykład ścieżki „od zera do bohatera” Nie mając kompletnie nic można zrobić wiele a będąc odpowiednio zdeterminowanym, zrealizować swoje cele i marzenia. Chcę tym inspirować innych, chcę to pokazywać osobom, które znajdują się w trudnych sytuacjach czy chwilowych depresjach. Swoją historią, udowadniam, że nie ma co się załamywać. Trzeba zaakceptować dany stan i znaleźć swój sposób na odnalezienie się w nim lub wyjście w kierunku realizacji pasji – mówi Karolina. I chociaż w ciągu roku odbywam wiele spotkań i wykładów motywacyjnych związanych z tymi zagadnieniami, to ten trening z Panami z Misji Kamiliańskiej był także dla mnie niezwykle emocjonującym przeżyciem – dodaje wyraźnie wzruszona Karolina.

 

Dobrą energię, którą skumulował ten niewielki pojazd czuć było od początku tworzenia projektu a patrząc na jego efekt finalny nie sposób się nie uśmiechnąć. I chyba o to głównie chodzi przy orkiestralnych aukcjach, że  mają chwytać za serce, tak jak robi to Mr. Big Heart.

Na koniec ciekawostka dla miłośników angielskiego humoru: dokładnie takim modelem Mini jeździł słynny Jaś Fasola na swoje liczne wyprawy!

Link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/mini-speciale-z-1988-roku-8837160703

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE