Jerome D`Ambrosio oficjalnie w Mercedesie. Czy to koniec Toto Wolffa?

Jerome d`Ambrosio dołączył do Mercedesa
Jerome d`Ambrosio dołączył do Mercedesa

Jerome D`Ambrosio dołączył do ekipy Mercedesa w F1. Zajmie stanowisko dyrektora ds. rozwoju kierowców. Belg już od kilku tygodni był przymierzany do roli, w której docelowo zastąpi dotychczasowego szefa – Toto Wolffa.

Jerome D`Ambrosio został właśnie ogłoszony przez Mercedesa jako nowy dyrektor ds. rozwoju kierowców. Belgijski kierowca ścigał się wcześniej w F1 dla ekipy Virgin Racing i Lotus w latach 2011-2012.

W ostatnich latach pełnił kierownicze funkcje w ekipie Venturi Formula E, aż do objęcia stanowiska szefa zespołu w 2021 roku. Po przejęciu zespołu przez Maserati, postanowił odejść, lecz od dłuższego czasu był kojarzony z Mercedesem.

Zobacz: Toto Wolff odda stery w Mercedesie? Pojawił się następca

Momentem przełomowym była jego obecność podczas przedsezonowych testów. W padoku wybrzmiały plotki, że jest przymierzany do nowej roli w zespole. Władze Mercedesa dementowały plotki, tłumacząc, że D`Ambrosio jest po prostu gościem ekipy z Brackley.

Dopiero teraz Mercedes zdecydował się na oficjalny komunikat w tej sprawie. Jako dyrektor ds. rozwoju kierowców zajmie się akademią kierowców Mercedesa. Zespół szkoli wielu juniorów w różnych kategoriach. D`Ambrosio będzie nadzorował rozwój młodych talentów i zadba o postępy w karierze. Pojawi się również w padoku F1 podczas weekendów wyścigowych.

Od jakiegoś czasu nieoficjalnie mówi się o tym, że Toto Wolff poszukuje swojego następcy. Austriak wielokrotnie wspominał o zmęczeniu towarzyszącemu zaangażowaniu w F1, związanemu z licznymi podróżami. W odpowiednim czasie nowa osoba przejęłaby dowodzenie w Mercedesie.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Wcześniej taki zakres obowiązków należał do Jamesa Vowlesa, który niedawno dołączył do ekipy Williams Racing.