środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJest lista zgłoszeń na 60 Rajd Barbórka 2022

Jest lista zgłoszeń na 60 Rajd Barbórka 2022

Na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka znalazło się aż 131 załóg. Jubileuszowa edycja grudniowej imprezy zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo na starcie zobaczymy całą krajową czołówkę.

Listę zgłoszeń otwiera Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka – wielokrotny zwycięzca zarówno samego Rajdu Barbórka, jak i Kryterium Asów na Karowej. Kajto w tym roku rywalizował w Rajdowych Mistrzostwach Świata i start w Warszawie będzie jedyną okazją, aby zobaczyć go na polskich odcinkach specjalnych.

Zobacz listę zgłoszeń na 60 Rajd Barbórka

Wśród zgłoszonych załóg nie mogło zabraknąć Miko Marczyka z Szymanem Gospodarczykiem. Załoga Orlen Team wystartuje w Rajdzie Barbórka dobrze znaną kibicom Skodą Fabią Rally2 Evo. To właśnie Miko Marczyk od kilku sezonów jest najgroźniejszym rywalem Kajetanowicza w rywalizacji o statuetkę Pani Karowej i to rywalizacja tych dwóch kierowców rozpala emocje fanów motorsportu.

W ubiegłym sezonie trzecie miejsce zarówno w rajdzie jak i na Karowej zajęli Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak. Ta para zaprezentuje się na trasie Barbórki także w tym roku. Ratajczyk i Szcześniak pojadą Fordem Fiesta.

Zobacz także: 60 Rajd Barbórka 2022 – harmonogram i mapy

Na liście zgłoszeń znalazły się też inne nazwiska, które zawsze wzbudzają ekscytację i emocje kibiców zgromadzonych na trasach odcinków specjalnych. W Barbórce nie mogło zabraknąć takich kierowców jak Wojciech Chuchała, Jakub Brzeziński, Jarosław Szeja czy Łukasz Byśkiniewicz.

13 samochodów zobaczymy w nowych klasach Y1 i Y2, które w tym roku debiutują w Rajdzie Barbórka. Wśród „youngtimerów” produkowanych na początku lat 90-tych na liście zgłoszeń pojawiły się takie maszyny, jak Subaru Impreza S5 Proto, Toyota Celica GT4, Renault Megane Maxi czy BMW E36. Auta z klas Y1 i Y2 będą rywalizowały w łącznej klasyfikacji Rajdu Barbórka.

Tradycyjnie, na trasach Barbórki znajdzie się także coś dla fanów rajdowych legend. Lista samochodów zgłoszonych w klasach H1 i H2. Na odcinkach specjalnych kibice będą mogli podziwiać między innymi takie perełki, jak choćby Audi Quattro, Ford Sierra Cosworth, Lancia Delta Integrale, Alfa Romeo 2000, Lancia Fulva Coupe, Talbot Sunbeam czy nasze rodzime gwiazdy – Fiaty 126p, FSO Warszawa 125p i Polonezy.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here