czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweJubileusz wyścigów górskich w Beskidzie Niskim

Jubileusz wyścigów górskich w Beskidzie Niskim

2023 to rok jubileuszy w wyścigach górskich. Ta dyscyplina sportów motorowych ma w Polsce 100 – letnią tradycję, Automobilklub Biecki w dniach 16 – 18 czerwca organizuje jubileuszową, dziesiątą edycję Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, będącego 3 i 4 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

 Organizatorzy opublikowali na stronie zawodów www.wyscigmagura.pl Regulamin zawodów, przyjmowane są już pierwsze zgłoszenia kierowców, którzy ścigać się będą na  liczącej 3610 m trasie Małastów – Magura Małastowska.

Pierwszy wyścig na Magurę zorganizowano jesienią  2014 r., zarówno podczas sobotnich, jak i niedzielnych podjazdów najszybszym kierowcą okazał się Waldemar Kluza, na niższych stopniach  podium stanęli wtedy Dubai, Andrzej Szepieniec ( sobota) oraz Marcin Słobodzian i Tomasz Myszkier ( niedziela). Waldemar Kluza wygrywał ten wyścig sześciokrotnie ( 10 razy stawał na podium), 3 razy zwyciężał Andrzej Szepieniec, po dwa razy Szymon Łukaszczyk i Michał Ratajczyk, po jednej wygranej tu  rundzie mają na koncie Dubai, Sebastian Stec i Jędrzej Szcześniak.

Zeszłoroczny wyścig okazał się szczęśliwy dla Sebastiana Steca ( Ford Fiesta Proto)  i Jędrzeja Szcześniaka ( Lamborghini Huracan Super Trofeo), którzy po raz pierwszy stanęli na najwyższym stopniu podium GSMP.

Zawody rozpoczną się w piątek 16 czerwca kierowców i samochody spotkać będzie można na Rynku w Gorlicach, gdzie od 9:00 do 17:00  przeprowadzone będą Odbiór Administracyjny i techniczne Badanie Kontrolne. W tym samym dniu, organizatorzy zapraszają na  godz. 18:30 do Gospody Magurskiej w Małastowie na ceremonię otwarcia zawodów, po której przewidziano odprawę z zawodnikami..

Sobota i niedziela  to po dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe każdego dnia, kierowcy będą zaczynali podjazdy od  godz. 9:00.

Maria Gubała, Starosta Gorlicki: Niezmiernie się cieszę, że na terenie powiatu gorlickiego odbywa się wydarzenie sportowe o tak dużej randze. Równie istotny jest fakt, że jest to znakomita okazja do promocji naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Jestem przekonana, że Wyścig Górski ”Magura Małastowska” będzie niezwykle emocjonujący, a fani wyścigów górskich będą świadkami rywalizacji przebiegającej na najwyższym poziomie.  

   Korzystając z okazji pragnę podziękować organizatorowi wyścigu – Automobilklubowi Bieckiemu oraz wszystkim pozostałym instytucjom, osobom i służbom odpowiedzialnym za sprawny przebieg imprezy oraz pełne bezpieczeństwo jej uczestników i kibiców. Pozdrawiam także wszystkich zawodników i serdecznie witam na gorlickiej ziemi. Życzę organizatorom, zawodnikom i kibicom, by zawody przebiegały bez żadnych komplikacji i wszystkim dostarczyły oczekiwanych emocji i niezapomnianych sportowych wrażeń.

Współorganizatorem zawodów jest Gmina Sękowa, położona w malowniczym, pełnym atrakcji turystycznych ( m.in. kościoły i cerkwie, położone na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej,  wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO czy liczne zabytkowe cmentarze wojskowe z czasów I Wojny Światowej) )  Beskidzie Niskim.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE