środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJuż 20 zgłoszeń do 45 edycji Rajdu Festiwalowego

Już 20 zgłoszeń do 45 edycji Rajdu Festiwalowego

Wkrótce 45 edycja Rajdu Festiwalowego. 21 i 22 czerwca 2014 Automobilklub Opolski będzie świętował 45 lat organizacji kultowego rajdu związanego i wpisującego się w tradycję Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wspólnie z festiwalowymi atrakcjami rajdowa impreza w stolicy polskiej piosenki, stanowi wielkie wydarzenie sportowe w Polsce jak i województwie Opolskim.

Rajd, który w swojej historii przyciągał na start gwiazdy polskiego motorsportu, ludzi show biznesu oraz estrady, a także wielkich podróżników, w tym roku będzie stanowił III rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. Po wielkim sukcesie organizacyjnym z roku 2013, kiedy to na starcie imprezy pojawiło się ponad 70 zawodników, w tym roku Automobilklub Opolski liczy na wszystkich sympatyków rajdowego ścigania i zwiększenie liczby startujących do 80 załóg. Już po kilku dniach od otwarcia listy zgłoszeń do zawodów swój akces zgłosiło ponad 20 załóg. Pierwszy termin zgłoszeń zamknięty będzie 16 czerwca, ale do tego czasu prawdopodobnie lista będzie już pełna.

Biuro imprezy znajdować się będzie w tym roku w centrum domEXPO przy ul. Kępskiej 8. Na trasie zlokalizowanych będzie 14 asfaltowych prób sprawnościowych o łącznej długości blisko 20 km. Wszystkie próby będą zakończone metą lotną, a pomiar czasu będzie prowadzony metodą elektroniczną.

45 Rajd Festiwalowy rozpocznie prolog na ul. Wschodniej w Opolu podczas, którego baza dla startujących będzie mieściła się na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Wschodniej z ul. Rejtana. Próba ta będzie w sobotę przejeżdżana dwa razy. Również w niedzielę przy ul. Wschodniej rozegrane zostaną trzy przejazdy. Jednak ich konfiguracja będzie inna niż próby sobotniej. Trzy pozostałe lokalizacje prób to: Zawada kolo Opola oraz nowe odcinki w Dobrzeniu Wielkim i Brzeziu. Komasacja oraz meta podobnie jak start zlokalizowana będzie w centrum domEXPO w Opolu.

Automobilklub Opolski serdecznie zaprasza do zgłaszania się do 45 edycji kultowej rajdowej imprezy. Na stronie www.rajdfestiwalowy.pl wszyscy chętni znajdą regulamin uzupełniający, druk zgłoszenia w dziale zawodnicy oraz lista zgłoszeń online.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Toyota GR Yaris Proto – udany debiut na Barbórce

Toyotę GR Yaris można już spotkać na rajdowych trasach w Europie, a w przyszłym sezonie hybrydowy GR...

59 Rajd Barbórka 2021 Action

59 Rajd Barbórka 2021 Action z odcinków Służew i Karowa od RosciszowRallyVideo.

Legalna rajdówka? Jest okienko ale…

Po odebraniu kilku kierowcom dowodów rejestracyjnych za poruszanie się autem rajdowym po drodze na dojazdówce rajdu Barbórka,...

F1 GP Abu Zabi 2021 – harmonogram zawodów

Przed nami ostatni wyścigowy weekend Formuły 1 w tym roku. Oto pełny harmonogram finałowego 22 wyścigu F1...

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

NAJPOCZYTNIEJSZE