Kacper Rajpold prowadzi w Akademii Champions of the Future

Kacper Rajpold

Za nami pierwsza odsłona akademii kartingowej Champions of the Future. Na torze we włoskiej Cremonie rozegrano inauguracyjne zawody, w których rywalizowali zawodnicy trzech kategorii. Na starcie stanęło 11 polskich kierowców.

Polacy wystartowali w trzech kategoriach. W Mini 60 wystąpiło dwóch Polaków, Błażej kostrzewa i Jan Gardzielik. W kategorii OKN Junior pięcioro Amelia Wyszomirska, Oskar Gałan, Jan Michałeczko, Ksawery Dudkowski i Kacper Rajpold. W OKN Franciszek Cegielski, Kacper Bonder oraz Maksymilian Rafalik.

Niewątpliwym sukcesem zakończył się start w Cremonie Kacpra Rajpolda, który wygrał pierwszy dzień rywalizacji, a drugiego dnia uplasował się na czwartym miejscu. W Wielką Sobotę zdobył pole position, wygrał dwa heaty kwalifikacyjne oraz jako pierwszy finiszował w wyścigu finałowym. Drugiego dnia zawodów w Niedzielę Wielkanocną zajął drugie miejsce w czasówce, w wyścigach kwalifikacyjnych był drugi i pierwszy, a w finale finiszował jako czwarty kierowca. Dało mu to jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej kategorii OKN Junior.

Pozostali Polacy w OKN Junior uplasowali się po pierwszych zawodach w Cremonie na 15. pozycji Ksawery Dudkowski, 22. Amelia Wyszomirska, 24. Oskar Gałan i 31. Jan Michałeczko.

Kacper Rajpold

W kategorii Mini 60 w finale pierwszego dnia Błażej Kostrzewa był 6. Jan Gardzielik ósmy. Drugiego dnia Błażej powtórzył swoją pozycję, a Janek niestety nie ukończył rywalizacji.

W klasyfikacji generalnej Błażej kostrzewa jest siódmy, Jan Gardzielik dwunasty.
Liderem w najmłodszej kategorii jest Francuz Alessandro Truchot.

W kategorii seniorskiej pierwszego dnia najwyższa pozycję zajął Maksymilian Rafalik, który był szósty. Tuż za nim uplasowali się Franciszek Cegielski i Adam Sydor, a Kacper Bonder nie ukończył finału. Drugiego dnia najwyższe miejsce zajął Franciszek Cegielski, który był piąty w finale, a Maksymilian Rafalik został sklasyfikowany na miejscu jedenastym, Kacper Bonder trzynastym, a Adam Sydor dziewiętnastym.

W klasyfikacji generalnej Franciszek Cegielski jest na P6, Maksymilian Rafalik na P7, Adam sydor na P11, a Kacper Bonder na P18.

Liderką wśród seniorów jest Luna Fluxa z Hiszpanii.

Przed zawodnikami kolejne odsłony akademijnej rywalizacji. Kolejne zawody odbędą się w hiszpańskiej Walencji, a trzecia runda na włoskiej Franciakorcie. Trzy jesienne rundy zaplanowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.