Kacper Sztuka ujawnia plany na sezon 2023. Zacznie od Formula Winter Series

Kacper Sztuka
Kacper Sztuka

Kacper Sztuka to polski kierowca bolidów jednomiejscowych. Młody zawodnik rozpocznie sezon 2023 od startów w nowym cyklu – Formula Winter Series.

Kacper Sztuka nie zamierza próżnować. Młody Polak wykorzystuje szanse na szybsze rozpoczęcie startów w sezonie 2023. Zawodnik dołączy do stawki Formula Winter Series. Zawody obejmują cztery rundy w Hiszpanii rozgrywane w lutym i marcu.

Przeczytaj koniecznie: Kacper Sztuka zadebiutuje we włoskiej F4

To ciekawa alternatywa dla zawodników, którzy nie muszą lecieć na Bliski Wschód, żeby ścigać się na dobrym poziomie, w okresie międzysezonowym. W serii zobaczymy ekipy, które regularnie startują we włoskiej, hiszpańskiej, a także brytyjskiej F4.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Pierwsze wyścigi zaplanowano już w najbliższy weekend – 10-12 lutego na torze Jerez. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do Walencji. Następnie kierowcy zaliczą tydzień przerwy i dopiero 3-5 marca wrócą na tor w Navarze. Pierwszy sezon Formula Winter Series zakończy się na torze w Barcelonie – 10-12 marca. W dalszej części sezonu Polak zamierza występować w barwach ekipy US Racing.

W ubiegłym sezonie Sztuka rywalizował w ADAC F4, a także we włoskiej F4. Jego głównym problemem, jak w przypadku większości polskich zawodników, był brak odpowiedniego budżetu na starty. Stąd nieregularna obecność w niemieckiej odsłonie F4, gdzie udało mu się zdobyć czwarte i drugie miejsce na torze Spa Francorchamps, a następnie czwarte, drugie i ósme miejsce na Lausitzring.

Zobacz: F4: Kacper Sztuka pokazał potencjał na Imoli

Wystartował w zaledwie dwóch rundach, Kacper Sztuka zajął dziesiątą lokatę w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 64 punktów. Dzięki dobrym występom zajął wyższą pozycję niż kierowcy, którzy przejechali od niego więcej rund.

Natomiast we włoskiej F4 kierowca wywalczył cztery miejsca na podium, w tym dwa zwycięstwa. Dzięki temu uzyskał szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, m.in. tuż za kierowcami mocnej ekipy Prema.

Kacper Sztuka
Kacper Sztuka