Kacper Sztuka liderem! Sezon Formula Winter Series na półmetku

Kacper Sztuka
Kacper Sztuka

Kacper Sztuka zdobywa kolejne punkty w Walencji i prowadzi w klasyfikacji Formula Winter Series. Na koncie polskiego kierowcy startującego w barwach US Racing zarejestrowano 97 punktów.

Kacper Sztuka bierze udział w drugiej rundzie cyklu Formula Winter Series. Przedsezonowa impreza jest rozgrywana popularnych hiszpańskich torach. Zawodnicy w bolidach F4 ścigali się w ostatni weekend na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Zobacz: Kacper Sztuka wygrywa dwa wyścigi w Jerez! Dominacja polskiego kierowcy

Młody kierowca z Polski zaprezentował wspaniałą formę na treningach, aby później przystąpić do sesji kwalifikacyjnej, gdzie w Q1 i Q2 wywalczył drugą lokatę. Dzięki temu startował z pierwszego rzędu w obu wyścigach w Walencji.

W pierwszym wyścigu dominował Matteo De Palo z Campos Racing, a Polak cały czas trzymał się za jego plecami. Nie był w stanie wyprzedzić Włocha, ale wykręcił najlepsze okrążenie w wyścigu. Był też jedynym kierowcą, który trzymał równe tempo za triumfatorem zawodów.

Przeczytaj koniecznie: Kacper Sztuka ujawnia plany na sezon 2023. Zacznie od Formula Winter Series

W drugim wyścigu Sztuka pokazał swoją przewagę. Szybko wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do samej mety. Potwierdzeniem wysokiej formy jest najlepszy czas okrążenia w wyścigu oraz pierwsze miejsce na podium.

Po czterech wyścigach Formuły Winter Series, Kacper Sztuka ma trzy wygrane i jedno drugie miejsce. Polak jest stałym bywalcem podium, a do tego liderem w klasyfikacji generalnej. W tej chwili ma na koncie 97 punktów, a Frederik Lund znajdujący się na drugim miejscu traci do niego 33 punkty.

Kierowcy mają teraz tydzień przerwy, ale już w dniach 3-5 marca Formuła Winter Series przenosi się na tor do Nawarry. Pierwszy sezon Formula Winter Series zakończy się na torze w Barcelonie – 10-12 marca. W serii można zobaczyć ekipy, które regularnie startują we włoskiej, hiszpańskiej, a także brytyjskiej F4. W dalszej części sezonu Polak zamierza występować w barwach ekipy US Racing.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl