Kacper Sztuka oficjalnie dołączył do Red Bull Junior Team

116
Fot. Red Bull Polska

Red Bull oficjalnie potwierdził informację o dołączeniu Kacpra Sztuki do programu juniorskiego zespołu Formuły 1. Polski kierowca został w tym roku mistrzem Włoskiej Formuły 4.

„Jest to ogromny zaszczyt i spełnione marzenie z dzieciństwa. Gdy zaczynałem moją przygodę w kartingu, oglądałem jak Sebastian Vettel w barwach Red Bulla wygrywał wyścigi, a potem kolejne tytuły mistrza świata. Cieszę się ogromnie, że mogę dołączyć do juniorskiego zespołu Red Bulla” – powiedział Sztuka.

Nie wiadomo jeszcze, w której serii wyścigowej Red Bull umieści swojego najnowszego juniora. Sztuka testował niedawno samochód Formuły 3, a informacje na temat jego programu mają się pojawić do końca roku.

„Jesteśmy dopiero na początku współpracy z Red Bullem, więc jeszcze nie znam wszystkich szczegółów. Wiem, że mogę liczyć na najwyższy poziom profesjonalizmu ze strony sportowej i marketingowej. Trafiłem w bardzo dobre ręce, będę współpracował z najlepszymi specjalistami. Jako członek juniorskiej drużyny Red Bulla będę mógł się skupić na mojej pracy, czyli na ściganiu, a pozostałymi rzeczami zajmą się doświadczone osoby, które są w świetne w swoich zadaniach. To na pewno będzie dla mnie odciążenie. Będę mógł też liczyć na duże wsparcie w trakcie przygotowań do wyścigów. Już nie mogę się doczekać aż zaczniemy współpracować na 100%” – dodał polski kierowca.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.