Kacper Sztuka zyskał ważnego sponsora. Czas na awans do F3?

Kacper Sztuka zyskał nowego sponsora
Kacper Sztuka zyskał nowego sponsora (fot. Twitter)

Kacper Sztuka tuż przed rozpoczęciem sezonu we włoskiej Formule 4 zyskał ważne wsparcie. Partnerem polskiego kierowcy został koncern PKN Orlen, który będzie wspierać finansowo zawodnika przez najbliższe sezony.

Kacper Sztuka to młody kierowca rodem z Cieszyna, który w tym sezonie będzie występować w Formule 4 we Włoszech. Zawodnik mógł bez większych problemów awansować do wyższej klasy sportowej – Formuły 3, ale zadecydowały względy finansowe.

Zobacz: Kacper Sztuka liderem! Sezon Formula Winter Series na półmetku

Być może ten ambitny plan uda się zrealizować w przyszłym sezonie, ponieważ właśnie zyskał ważnego sponsora. Koncern PKN Orlen od kilku lat mocno angażuje się w sport motorowy, zwłaszcza od momentu powrotu Roberta Kubicy do F1. Tym razem firma zdecydowała się poszerzyć swoje portfolio o kolejnego młodego i ambitnego sportowca.

– Od kilku lat konsekwentnie wspieramy też utalentowanych następców mistrzów. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy rozwój Kacpra Sztuki. Widzimy jego możliwości zarówno na polu sportowym, jak i wizerunkowym. Współpraca z nim to dla nas istotna wartość marketingowa, a dla całego polskiego motorsportu szansa na kolejne wielkie sukcesy. – poinformowała Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN Orlen.

Przeczytaj: Kacper Sztuka wygrywa dwa wyścigi w Jerez! Dominacja polskiego kierowcy

Kacper Sztuka w ubiegłym sezonie wylądował na szóstym miejscu Italian F4 Championship. Włoska seria jest uznawana za najbardziej konkurencyjną spośród wszystkich regionalnych cykli Formuły 4.

W przeszłości tacy zawodnicy, jak Lando Norris, Lance Stroll, Guanyu Zhou i Mick Schumacher – trafili przez nią do F1. Sztuka w ubiegłym sezonie wygrał dwa wyścigi: na Imoli i Red Bull Ringu. Na początku roku wystartował w Formula Winter Series, gdzie wygrał pięć z sześciu wyścigów.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

– Rozpoczęcie współpracy z PKN ORLEN traktuję jako wyróżnienie i docenienie wielu lat ciężkiej pracy. Koncern od lat napędza polski motorsport i współpracuje z najlepszymi zawodnikami na czele z Robertem Kubicą. W nadchodzącym sezonie będę rozwijał się jako kierowca wyścigowy F4 w najmocniejszej serii Italian Formula 4 Championship 2023. Jestem mocno zdeterminowany, aby walczyć o zwycięstwo i dostarczyć moim kibicom dużo emocji. Zrobię co w mojej mocy, aby mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego na wszystkich siedmiu torach. – podsumowuje Kacper Sztuka.