piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaWyścigiKacper Sztuka zyskał ważnego sponsora. Czas na awans do F3?

Kacper Sztuka zyskał ważnego sponsora. Czas na awans do F3?

Kacper Sztuka tuż przed rozpoczęciem sezonu we włoskiej Formule 4 zyskał ważne wsparcie. Partnerem polskiego kierowcy został koncern PKN Orlen, który będzie wspierać finansowo zawodnika przez najbliższe sezony.

Kacper Sztuka to młody kierowca rodem z Cieszyna, który w tym sezonie będzie występować w Formule 4 we Włoszech. Zawodnik mógł bez większych problemów awansować do wyższej klasy sportowej – Formuły 3, ale zadecydowały względy finansowe.

Zobacz: Kacper Sztuka liderem! Sezon Formula Winter Series na półmetku

Być może ten ambitny plan uda się zrealizować w przyszłym sezonie, ponieważ właśnie zyskał ważnego sponsora. Koncern PKN Orlen od kilku lat mocno angażuje się w sport motorowy, zwłaszcza od momentu powrotu Roberta Kubicy do F1. Tym razem firma zdecydowała się poszerzyć swoje portfolio o kolejnego młodego i ambitnego sportowca.

– Od kilku lat konsekwentnie wspieramy też utalentowanych następców mistrzów. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy rozwój Kacpra Sztuki. Widzimy jego możliwości zarówno na polu sportowym, jak i wizerunkowym. Współpraca z nim to dla nas istotna wartość marketingowa, a dla całego polskiego motorsportu szansa na kolejne wielkie sukcesy. – poinformowała Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN Orlen.

Przeczytaj: Kacper Sztuka wygrywa dwa wyścigi w Jerez! Dominacja polskiego kierowcy

Kacper Sztuka w ubiegłym sezonie wylądował na szóstym miejscu Italian F4 Championship. Włoska seria jest uznawana za najbardziej konkurencyjną spośród wszystkich regionalnych cykli Formuły 4.

W przeszłości tacy zawodnicy, jak Lando Norris, Lance Stroll, Guanyu Zhou i Mick Schumacher – trafili przez nią do F1. Sztuka w ubiegłym sezonie wygrał dwa wyścigi: na Imoli i Red Bull Ringu. Na początku roku wystartował w Formula Winter Series, gdzie wygrał pięć z sześciu wyścigów.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

– Rozpoczęcie współpracy z PKN ORLEN traktuję jako wyróżnienie i docenienie wielu lat ciężkiej pracy. Koncern od lat napędza polski motorsport i współpracuje z najlepszymi zawodnikami na czele z Robertem Kubicą. W nadchodzącym sezonie będę rozwijał się jako kierowca wyścigowy F4 w najmocniejszej serii Italian Formula 4 Championship 2023. Jestem mocno zdeterminowany, aby walczyć o zwycięstwo i dostarczyć moim kibicom dużo emocji. Zrobię co w mojej mocy, aby mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego na wszystkich siedmiu torach. – podsumowuje Kacper Sztuka.

 

 

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here