piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyINNEKacper Wróblewski i Jakub Wróbel efektownie na Karowej

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel efektownie na Karowej

Rajd Barbórka był ostatnią imprezą w kalendarzu sportów motorowych w Polsce. Wyjątkowy rajd – nieprzewidywalny z uwagi na pogodę, jak i auta, którymi dysponują załogi.

To impreza, w której nie ma aż tak twardych reguł jak w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, ponieważ konkurują tu ze sobą zawodnicy m.in. zarówno z rajdów, wyścigów czy też rallycrossu. Lista startowa obfitowała w 96 załóg, a wśród nich duet Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, którzy postawili w tych zawodach na Subaru Imprezę STI, chcąc tym samym pokazać widzom kultowy samochód w nowej odsłonie.

To były niesamowite dwa dni na Mazowszu. Celowo mówię w ten sposób, ponieważ w tym roku Rajd Barbórka odbywał się nie tylko w Warszawie. Piątkowy odcinek miejski w Pruszkowie otwierał zmagania podczas tej imprezy. Z kolei w sobotę przenieśliśmy się ponad 40 km za Warszawę na tor rallycrossowy w Słomczynie, gdzie była efektowna hopka i szutrowy łącznik. Oczywiście nie zabrakło próby na torze Służewiec oraz Bemowie, jechanej w duecie. Dla nas najważniejsze było jednak dostać się na Kryterium Karowa. Ten kultowy odcinek ma w sobie to coś. To jest niesamowite uczucie, kiedy widzisz tysiące osób dookoła, błyski fleszy i masz świadomość, że w telewizji leci relacja na żywo. Stąd plan na Karową był jeden – zrobić show, jakiego nie możemy normalnie zrobić na żadnym innym rajdzie. Specjalnie założyliśmy zwykłe opony zimowe, aby móc polatać slajdami i pokręcić dla was beczkę. Patrząc po reakcjach, wszystkim bardzo się podobało i o to właśnie nam chodziło. Jeszcze raz wielki ukłon i podziękowania dla wszystkich za cały sezon! mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Było chyba tak, jak sobie zaplanowaliśmy sobie przed startem rajdu. A po Kryterium Karowa otrzymaliśmy tyle fajnych wiadomości od naszych znajomych, kibiców, że czujemy się naprawdę spełnieni. Cieszymy, że rozgrzaliśmy was latając Subaru bokami. W końcu Rajd Barbórka to prawdziwe święto motorsportu w Polsce! –  dodał Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Rajd Barbórka zakończył sezon sportów motorowych w Polsce. Załogi zmierzyły się z 6 próbami o różnej nawierzchni. Pokonały ponad 30 km oesowych. Teraz zawodników czeka zimowa przerwa. Wstępnie pierwsza z dziewięciu planowanych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE