wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRO | SKJSKacper Wróblewski i Jakub Wróbel podsumowują Marten Tarmac Masters

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel podsumowują Marten Tarmac Masters

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w swojej Skodzie Fabii Rally2 EVO zwyciężyli w klasie PRO w 3. TurboJulita Rally – czwartej rundzie Marten Tarmac Masters. Jest to bardzo dobry prognostyk dla zawodników ORLEN Team przed nadchodzącym Rajdem Śląska – piątą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się już w ten weekend.

– Super było powrócić na trasy Tarmac Masters – cyklu, w którym w zeszłym roku triumfowaliśmy na koniec sezonu w klasie PRO. Były to przede wszystkim fajne testy przed nadchodzącą kolejną rundą mistrzostw Polski. Niemniej jednak wcale łatwo nie było się odnaleźć w rajdówce po 3 tygodniowej przerwie. Przed tym startem nie mieliśmy żadnych testów, bo sam ten start potraktowaliśmy jako testy przed kolejnym weekendem. Stąd tak z miejsca wsiąść do rajdówki i od razu cisnąć od pierwszego kilometra wcale nie jest prosto. Śmiejemy się z Kubą, że nawet procedura startowa i to pierwsze wbicie w fotel naszej Skody Fabii Rally2 EVO potrafi dalej zaskoczyć. Generalnie weekend ułożył się po naszej myśli. Wprawdzie były partie, gdzie trochę odpuszczaliśmy, tak aby nie uszkodzić auta przed właściwym dla nas startem za tydzień, ale i tak udało nam się dopracować i osiągnąć cele, które sobie założyliśmy. Cieszymy się też, że na starcie pojawili się nasi koledzy z RSMP, bo było się z kim ścigać. Podziękowania dla naszych partnerów i całego teamu – dobra robota! – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Organizatorzy 3. TurboJulita Rally  przygotowali dwa oesy, przejeżdżane trzykrotnie. Kacper i Kuba z odcinka na odcinek byli coraz szybsi, cały czas notując czasy na podium. Co ciekawe na ponad 9-cio kilometrowym odcinku Oberża PRL 2 przejechali jako pierwsi linię mety ex aequo z Grzegorzem Grzybem, pilotowanym przez Michała Poradzisza.

– Treningowy start w trzeciej edycji tego rajdu za nami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy. Tempo było fajne od samego początku do samego końca. Dziękujemy partnerom, całemu zespołowi oraz wszystkim kibicom – super widzieć tyle osób, w tym rodziny z dziećmi na oesach. Do zobaczenia na Rajdzie Śląska. dodał Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Rajd Śląska odbędzie się w dniach 10-11 września. W piątek od 18:00 będzie miała miejsce ceremonia startu w centrum Katowic – plac Sławika i Antalla. Następnie załogi od godziny 20:00 ruszą na pierwszy odcinek specjalny pod Stadionem Śląskim – Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich. Sobota to już 7 stricte rajdowych oesów oraz 1 miejski pod Stadionem Śląskim w Chorzowie, gdzie zaplanowano również od godz. 18:00 zakończenie rajdu i wręczenie pucharów.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE