Kacper Wróblewski ogłosił nazwisko nowego pilota

Wróblewskiego
fot. Kacper Wróblewski Rally Driver - oficjalny profil Facebook

Na początku roku dowiedzieliśmy się, iż trwająca przeszło cztery lata współpraca Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla dobiega końca. Podopieczny Orlen Teamu zdradził właśnie nazwisko nowego pilota – „na prawym” zasiądzie Robert Hundla.

Po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w „ośce” (sezon 2018), Kacper Wróblewski zdecydował się na przesiadkę do królewskiej maszynerii R5/Rally2. Debiutancka kampania za sterami Hyundaia i20 okazała się jednak pasmem niepowodzeń. Pod koniec 2019 roku zawodnik z Żywca rozstał się z Jackiem Spentanym, aby sezon 2020 rozpocząć z nową rajdówką (Polo GTi R5 zastąpione Fabią Rally2 evo) oraz nowym pilotem – Jakubem Wróblem. Kooperacja obu panów zaowocowała dwoma brązowymi medalami Mistrzostw Polski i jednym złotem Tarmac Masters. Po czterech latach ścieżki Wróblewskiego i Wróbla rozchodzą się. Kacper nie odwiesza jednak kombinezony do szafy, powierzając swoje notatki… Robertowi Hundli.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Robert Hundla to pilot z blisko piętnastoletnim doświadczeniem, kilkukrotny mistrz 2WD RSMP i Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Współpracował z takimi tuzami jak Robert Kubica, Leszek Kuzaj czy… Grzegorz Grzyb, z którym w 2016 roku sięgnął po tytuł mistrza Polski. 45-latek jest właścicielem szkoły Driving Academy, w której pracuje także jako instruktor.

Zachęcamy Was do polubienia oficjalnego profilu Kacpra w mediach społecznościowych. Po informacji i emocji z rodzimych oraz europejskich odcinków znajdziecie na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!