poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKaczmarski w Mistrzostwach Świata

Kaczmarski w Mistrzostwach Świata

W sezonie 2017 Martin Kaczmarski, polski kierowca rajdowy i wyścigowy, obok udziału w cyklu Mistrzostw Europy wystartuje w wybranych 4-5 rundach Mistrzostw Świata FIA Rallycross.

Martin Belgia

Polak swoją przygodę z rallycrossem rozpoczął w 2015 roku od startów w klasie RX Lites. Następnie, w 2016 roku przesiadł się do najsilniejszej klasy Supercar (samochody o mocy 600 KM i przyśpieszające do 100 km/h w niespełna 2 sekundy) startując w Mistrzostwach Europy i zajmując w nich 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Teraz przyszedł czas na kolejny krok naprzód i starty obok Sebastiena Loeba czy Pettera Solberga.

– Sezon 2017 zapowiada się dla mnie niezwykle intensywnie. Mistrzostwa Świata rallycross marzyły mi się od dawna. Rywalizacja ze ścisłą światową czołówką World RX będzie jednym z absolutnie największych wyzwań w mojej karierze, mam świadomość tego jak będzie trudno, ale przy tym cieszę się jak dziecko. Jestem zwolennikiem rzucania się na głęboką wodę, nastawienie mam bojowe i po prostu dam z siebie 100% – wyjaśnia Martin Kaczmarski.

Martin w World RX pojedzie Fiestą ST RX w wybranych 4-5 rundach rozgrywanych w Europie (zawody w Kanadzie i RPA nie są brane pod uwagę) zaczynając od startu w Portugalii w dniach 21-23 kwietnia. Następnie w planie ma zawody w Belgii, Wielkiej Brytanii oraz dwukrotnie w Niemczech. Równolegle, Polak drugi rok z rzędu weźmie udział w cyklu Mistrzostw Europy FIA Rallycross, który w tym roku jest wyjątkowo mocno obsadzony i który swoją inaugurację ma w Barcelonie w pierwszy weekend kwietnia.

Martin_GG

– Decyzja o startach w rundach World RX nie oznacza oczywiście odpuszczenia udziału w Mistrzostwach Europy. W tym roku przyjdzie mi tam rywalizować z rekordową ilością aż 29 zgłoszonych kierowców z Robinem Larssonem i Tommy Rustadem na czele, którzy mają już na koncie tytuły mistrzowskie. Będzie ostro, będzie się działo, ale o to przecież chodzi w rallycrossie – dodaje Martin.

Zawody World RX oraz Euro RX będzie można oglądać „na żywo” w internecie na kanale YouTube FIA World Rallycross Championship oraz w Polsacie Sport.

Martin_fani

 inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE