sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościKajetan Kajetanowicz z karą na mecie Rajdu Safari

Kajetan Kajetanowicz z karą na mecie Rajdu Safari

Czytając komunikat o nałożeniu kary na polską załogę można było poczuć nerwowe palpitacje seria. Na szczęście, wszystko kończy się na strachu. Kajetan Kajetanowicz został ukarany przez sędziów za niestawienie się na finałowej konferencji prasowej.

Możliwość występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata, poza oczywistymi, sportowymi obowiązkami, niesie ze sobą szereg innych zobowiązań. Zwłaszcza tych medialnych oraz sponsorskich. Zawodnicy, którzy na oesach wywalczyli czołowe lokaty muszą wywiązywać się z nich w nienaganny sposób. Do długiej listy zadań należy między innymi udział w konferencjach prasowych i stawienie się w strefie mediów, by odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po zwycięstwie w klasyfikacji WRC2 Rajdu Safari mieli dziś podobne powinności. Niestety, szyki polskiego zespołu pokrzyżował… napięty harmonogram i zbliżający się lot powrotny do ojczyzny. Ta niesubordynacja nie umknęła jednak uwadze zespołu sędziowskiego a Kajetan Kajetanowicz znalazł się na liście ukaranych kierowców.

fot. Kajetan Kajetanowicz – oficjalny profil Facebook

Bez punktowych konsekwencji

W komunikacie zespołu sędziowskiego możemy przeczytać, że duet Lotos Rally Team nie wywiązał się ze swoich obowiązków ze względu na konieczność natychmiastowego udania się na lotnisko, aby zdążyć na zaplanowany wcześniej lot powrotny.

„Kajto” wytłumaczył sędziom powód swojej nieobecności w rozmowie telefonicznej. Polak wyraził skruchę i przyznał, że jest w pełni świadomy odpowiedzialności i rozumie, że udział w konferencjach prasowych wpływa na postrzeganie cyklu w oczach sponsorów i kibiców, świadcząc o profesjonalizmie turnieju mistrzostw świata. Kajetanowicz zobowiązał się też do wypełnienia zobowiązań w kolejnych rundach czempionatu.

Sędziowie, biorąc pod uwagę przyznanie się do winy i wcześniejszą, nienaganną współpracę nie sięgnęli po dotkliwe kary. Za złamanie artykułu 38. Regulaminu Sportowego FIA WRC 2022 udzielili kierowcy reprymendy. Lider generalki WRC2 otrzymał też grzywnę w wysokości 3000 euro. Ta została jednak zawieszona do końca sezonu.

Treść ósmego komunikatu dostępna jest na stronie internetowej Rajdu Safari.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here