Kajetan Świder i Marcin Borycki debiutują w Puławach

Kajetan Świder

Czołowi polscy zawodnicy i ich zespoły szykują się do powrotu na rajdowe odcinki specjalne. Drugą odsłoną krajowego czempionatu będzie 9. Rajd Nadwiślański – zaplanowany pomiędzy 18 i 19 maja. Do rywalizacji o punkty w stawce 2WD stają reprezentanci BRUK Rally Team – dla Kajetana Świdra i Marcina Boryckiego drugi pojedynek sezonu będzie jednocześnie okazją do debiutu na asfaltowych drogach Niziny Mazowieckiej. Po pechowej awarii w Świdnicy, teraz z tym większym głodem jazdy stawiają sobie za cel walkę o miejsce na podium i pierwsze punkty w RSMP 2024.

Na załogę Forda Fiesta Rally4 w żółto-czarnych barwach BRUK S.A., TRIBAG S.A., Stomatologia Klocek & Świder, Kostka Serwis Motorsport i Buchti.pl Promotion, czeka 14 rywali w „ośce”. Kibice, zobaczą w sumie sześć załóg, walczących o zwycięstwo w Klasie 4, w której Świder i Borycki otrzymali 23. numer startowy. Przed załogą BRUK Rally Team na ceremonii startu pojawią się wszyscy konkurenci, którzy walczyli już w 52. Rajdzie Świdnickim – pierwszej rundzie sezonu 2024. To najlepsza gwarancja rajdowych emocji, jakie czekają w najbliższy weekend.

Zobacz także: 9. Rajd Nadwiślański – harmonogram, lista zgłoszeń, mapy

Rywalizacja w Puławach wraca do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po przerwie trwającej od sezonu 2021. W tegorocznej edycji impreza organizowana przez Automobilklub Polski składać się będzie z dziesięciu asfaltowych odcinków specjalnych. Dystans podzielony na dwa etapy to łącznie 135 km sportowej walki z najwyższymi prędkościami. W sobotę od 8:00 do 11:00 załogi będą miały okazję do rozgrzewki na odcinku testowym Płonki (4,27 km). Po oficjalnym starcie (Grupa Azoty Arena Puławy – od 12:30) załogi ruszą na pierwszy przejazd prób Zakrzów (11,30 km) i Wilków (18,92 km – najdłuższą w edycji 2024). O wynikach pierwszego dnia zadecyduje druga pętla zaplanowana w identycznej konfiguracji.

W niedzielę na finał przewidziano sześć odcinków, także podzielonych na dwie takie same pętle – OS Garbów (12,57 km), OS Jastków (9,81 km) oraz OS Kurów (14,82 km). To na tej ostatniej próbie załogi powalczą także o bonus punktowy klasyfikacji Power Stage. Na oficjalną ceremonię mety Rajdu Nadwiślańskiego, podobnie jak na strefę Parku Serwisowego, załogi wrócą pod Arenę w centrum Puław. Zwycięzców drugiej rundy RSMP 2024 poznamy w najbliższą niedzielę około 14:40.

Kajetan Świder: Przed nami 9. Rajd Nadwiślański, pod wieloma względami jeszcze większe wyzwanie niż w Świdnicy. Przede wszystkim czeka nas debiut na odcinkach specjalnych wokół Puław, z którymi do tej pory nie miałem okazji się zmierzyć. Po wycofaniu z Rajdu Świdnickiego, teraz musimy być na mecie, z jak największym dorobkiem punktowym. Musimy pojechać skutecznie, nie popełniając błędów – co na bardzo szybkich odcinkach tego rajdu, będzie tym trudniejsze, ale jesteśmy dobrze przygotowani do tego zadania.

Mamy świadomość, że w Świdnicy to nie był błąd zespołu, tylko pech odebrał nam szansę na dobry wynik, więc głód walki jest jeszcze większy – żeby udowodnić nasz potencjał. Gdy toczyliśmy równą walkę, to w naszym zasięgu było wygrywanie odcinków w klasie i czasy na OS-owym podium, więc gdy teraz znów spotkamy się z naszymi rywalami, to postaramy się być jeszcze bardziej konkurencyjni. Gwarantuje, że damy z siebie wszystko! Dziękuje partnerom za szansę na debiut i nową rajdową przygodę. Serdecznie, w imieniu całego BRUK Rally Team zapraszam na odcinki 9. Rajdu Nadwiślańskiego.