Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali odcinek i awansowali

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali dwunasty odcinek specjalny Rajdu Chorwacji w WRC 2, pozostałe dwa kończąc w czołowej piątce! Reprezentanci LOTOS Rally Team awansowali jednocześnie na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i zbliżyli się do podium w swojej kategorii. Podczas pierwszej, sobotniej pętli zawodnicy zmagali się nie tylko z czasem, ale i bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi.

Sobotni etap Rajdu Chorwacji składa się z czterech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych. Pierwszy z nich został przerwany po wypadku duetu Solberg/Edmondson – załoga na szczęście nie ucierpiała, jednak samochód zaczął płonąć i potrzebna była interwencja straży pożarnej. Następnie załogi przeniosły się na próbę Jaškovo – Mali Modruš Potok 1 (10,10 km), na której Kajetanowicz i Szczepaniak wykręcili czwarty czas w kategorii WRC 2. Kolejną, rozgrywaną w pełnym deszczu próbę Platak 1 (15,85 km) ukończyli na piątej pozycji. Najlepiej poradzili sobie za to na odcinku Vinski Vrh – Duga Resa 1 (8,78 km), który wygrali, odrabiając 2,6 sekundy do podium. Aktualnie plasują się 9 sekund za trzecią z załóg WRC 2 i awansowali na 10 miejsce w klasyfikacji generalnej, której pierwsze sześć pozycji zajmują samochody klasy Rally1.

– Myślę, że jest to rajd dla prawdziwych facetów. W takiej mgle i przy takich prędkościach jeszcze nigdy chyba nie jechałem. Padający deszcz i błoto na drodze sprawia, że jest naprawdę ekstremalnie. Staram się być maksymalnie skoncentrowany i cieszyć jazdą, co jak na razie wychodzi całkiem nieźle. Wygrany ostatni odcinek specjalny w pętli sprawia, że na mojej twarzy gości zdecydowanie szerszy uśmiech. Połowa rajdu za nami, ale do końca rywalizacji jeszcze sporo zostało, a my będziemy cisnąć dalej – mówi reprezentant LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Drugą pętlę rozpocznie o godzinie 15:16 próba Kostanjevac – Petruš Vrh (23,76 km). Następnie załogi powalczą na odcinkach Jaškovo – Mali Modruš Potok (10,10 km, godz. 16:14), Platak (15,85 km, godz. 17:42) oraz Vinski Vrh – Duga Resa (8,78 km, godz. 19:08).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.