wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyKajetanowicz łapie "kapcia'', Solberg przed Polakami

Kajetanowicz łapie „kapcia”, Solberg przed Polakami

Niestety… Dzisiejszy dzień nie układa się po myśli zespołu Orlen Team. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak złapali kosztownego „kapcia” na OS17. Nasz duet spadł na piątą lokatę w WRC2, kłopoty Polaków wykorzystał Oliver Solberg.

Pragnęliśmy dziś polskiej szarży, lecz musimy obejść się smakiem… Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak robią co mogą, ale meksykański pech nie może ich opuścić. Duet Orlen Teamu przebił oponę na ostatnich kilometrach próby „Derramadero 2”. Polacy stracili blisko minutę do zwycięzcy odcinka, i zsunęli się na piątą lokatę klasyfikacji WRC2. Wizja miejsca na podium oddala się, nasi rodacy musieliby dokonać cudu, lub liczyć na potknięcia rywali.

Kajetanowicz
fot. Kajetan Kajetanowicz – oficjalny profil Facebook

Kosztowna pomyłka

Mówiąc wprost, sobotni etap Rajdu Meksyku nie układa się po myśli podopiecznych Orlenu. Polacy musieli dziś przyspieszyć, aby złapać kontakt z czołówką swojej kategorii. Niestety, kraksa Esapekki Lappiego wywróciła ich plan do góry nogami. Po pierwsze, ze względu na poważne uszkodzenia infrastruktury organizator rajdu wstrzymał rywalizację na OS11. Ba, opóźnienia były tak duże, iż włodarze imprezy wykreślili aż cztery próby z harmonogramu WRC2. W połowie dnia na liczniku polskiej Skody były raptem… cztery kilometry w trybie bojowym. Po drugie, kłopoty dotknęły też naszych rodaków. W ostatniej fazie OS17 nasz duet przebił lewą, tylną oponę. Na szczęście Kajetan zdołał doturlać się do mety, jednakże wskazania stopera były nieubłagane. Blisko minuta straty oraz spadek za Olivera Solberga.

Na ogromny szacunek zasługuje fakt, iż Kajetanowicz potrafił uśmiechnąć się w rozmowie na mecie. Polak nie miał również problemu, by z dużą skromnością przyznać się do błędu:

„Takie są rajdy, taki jest Rajd Meksyku. Wszystko wydarzyło się na sześć kilometrów przed końcem tej próby. Szkoda, ale tak to właśnie bywa. Ale przyznam się, to była moja wina”.

fot. wrc.com

Trzymamy kciuki za mocny finisz!

W grupie WRC2 prowadzi Gus Greensmith przed Adrienem Fourmauxem. Wirtualne „pudło” uzupełnia Emil Lindholm. Oliver Solberg zdołał ponownie „przeskoczyć” zawodników Orlenu. Polacy mają teraz kilkadziesiąt sekund straty do Szweda, w niedzielę liczymy więc na cud.

Korzystając z okazji, zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Po raz pierwszy w historii batalia na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdowych Mistrzostw Europy trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2023 – na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie też szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego z etapów, czy wywiady z zawodnikami. Po wszystkie szczegóły zapraszamy na motowizja.pl.

Klasyfikację generalną Rajdu Meksyku 2023 znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu. Po najgorętsze wieści z rodzimych oraz światowych oesów zapraszamy na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał wyrok
Kierowca Arteona usłyszał wyrok w głośnej sprawie przed olsztyńskim sądem. Mężczyzna został obwiniony o spowodowanie groźnej kolizji...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here