Kajetanowicz liderem w WRC3!

729

Kajetan Kajetanowicz po zajęciu drugiego miejsca w Rajdzie Katalonii zajął fotel lidera w wyścigu o tytuł mistrzowski WRC3. Przed nami już tylko jedna impreza – Rally Monza.

Walka w czempionacie klasy WRC3 rozgrywa się pomiędzy Polakiem a Francuzem, Yohanem Rosselem i nadal nie jest rozstrzygnięta.

W WRC3 do końcowej klasyfikacji liczonych jest 5 najlepszych wyników z maksymalnie 7 startów. Zarówno Kajetanowicz, jak i Rossel wystartowali w 6 rajdach i ich dorobek wynosi… po 127 punktów. Kajetanowicz zwyciężył w 4 rajdach, Rossel tylko w 3, jednak Francuz zdobył więcej dodatkowych punktów na Power Stage.

Jeśli Rossel nie wystartuje w Rally Monza, który zostanie rozegrany 18-21 listopada, zawodnik LOTOS Rally Team będzie mógł świętować tytuł mistrzowski. Francuz rzekomo ma problemy finansowe uniemożliwiające walkę o tytuł, o czym pisaliśmy tutaj. Ponadto czekamy wciąż na decyzję dotyczącą dyskwalifikacji Rossela z Rajdu Akropolu, od której Francuz się odwołał.