środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyKajetanowicz liderem w WRC3!

Kajetanowicz liderem w WRC3!

Kajetan Kajetanowicz po zajęciu drugiego miejsca w Rajdzie Katalonii zajął fotel lidera w wyścigu o tytuł mistrzowski WRC3. Przed nami już tylko jedna impreza – Rally Monza.

Walka w czempionacie klasy WRC3 rozgrywa się pomiędzy Polakiem a Francuzem, Yohanem Rosselem i nadal nie jest rozstrzygnięta.

W WRC3 do końcowej klasyfikacji liczonych jest 5 najlepszych wyników z maksymalnie 7 startów. Zarówno Kajetanowicz, jak i Rossel wystartowali w 6 rajdach i ich dorobek wynosi… po 127 punktów. Kajetanowicz zwyciężył w 4 rajdach, Rossel tylko w 3, jednak Francuz zdobył więcej dodatkowych punktów na Power Stage.

Jeśli Rossel nie wystartuje w Rally Monza, który zostanie rozegrany 18-21 listopada, zawodnik LOTOS Rally Team będzie mógł świętować tytuł mistrzowski. Francuz rzekomo ma problemy finansowe uniemożliwiające walkę o tytuł, o czym pisaliśmy tutaj. Ponadto czekamy wciąż na decyzję dotyczącą dyskwalifikacji Rossela z Rajdu Akropolu, od której Francuz się odwołał.

 

Kacper Michalczuk
Człowiek całkowicie uzależniony od jazdy, zarówno wirtualnej, jak i realnej. Raczej tej szybszej, przynajmniej na tyle, żeby 3-krotnie kończyć sezon Tarmac Masters na podium w klasie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolidy F1 już w najbliższy weekend pojawią się w Polsce

W dniach 9-11 lipca odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1". To prawdziwa gratka dla...

Pijana rowerzystka pod kołami auta [wideo]

Pijana rowerzystka Warszawa
Pijana rowerzystka wjechała wprost pod jadące auto. Może gdyby samochód przeszedł jak to ostatnio określiła policja "dziki...

Nowy tor na motorsportowej mapie Polski do końca 2024 r.

Jest plan i koncepcja inwestycji na zmodernizowanie, a w zasadzie na powstanie całkiem nowego obiektu motorsportowego w...

1. Rajd Świdwiński 03.07.2022 [wideo]

1. Rajd Świdwiński (03.07.2022)
Rajd Świdwiński 2022 to impreza w której udział wzięła nasza redakcyjna załoga, zdobywając puchary przy pomocy tego...

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

NAJPOCZYTNIEJSZE