środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyKajetanowicz liderem w WRC3!

Kajetanowicz liderem w WRC3!

Kajetan Kajetanowicz po zajęciu drugiego miejsca w Rajdzie Katalonii zajął fotel lidera w wyścigu o tytuł mistrzowski WRC3. Przed nami już tylko jedna impreza – Rally Monza.

Walka w czempionacie klasy WRC3 rozgrywa się pomiędzy Polakiem a Francuzem, Yohanem Rosselem i nadal nie jest rozstrzygnięta.

W WRC3 do końcowej klasyfikacji liczonych jest 5 najlepszych wyników z maksymalnie 7 startów. Zarówno Kajetanowicz, jak i Rossel wystartowali w 6 rajdach i ich dorobek wynosi… po 127 punktów. Kajetanowicz zwyciężył w 4 rajdach, Rossel tylko w 3, jednak Francuz zdobył więcej dodatkowych punktów na Power Stage.

Jeśli Rossel nie wystartuje w Rally Monza, który zostanie rozegrany 18-21 listopada, zawodnik LOTOS Rally Team będzie mógł świętować tytuł mistrzowski. Francuz rzekomo ma problemy finansowe uniemożliwiające walkę o tytuł, o czym pisaliśmy tutaj. Ponadto czekamy wciąż na decyzję dotyczącą dyskwalifikacji Rossela z Rajdu Akropolu, od której Francuz się odwołał.

 

Kacper Michalczuk
Człowiek całkowicie uzależniony od jazdy, zarówno wirtualnej, jak i realnej. Raczej tej szybszej, przynajmniej na tyle, żeby 3-krotnie kończyć sezon Tarmac Masters na podium w klasie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE