środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKajetanowicz najszybszy w WRC 2, ciężkie warunki w Rajdzie Safari

Kajetanowicz najszybszy w WRC 2, ciężkie warunki w Rajdzie Safari

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają wszystkie odcinki specjalne w WRC 2 podczas niezwykle trudnego, sobotniego etapu Rajdu Safari! Reprezentanci LOTOS Rally Team uniknęli błędów i w znakomitym stylu zmagali się nie tylko z konkurentami, ale także z wyjątkowo trudnymi warunkami, w których przyszło im walczyć.

Przed finałowym etapem Polacy liderują w swojej kategorii i mają dużą przewagę, jednak przed nimi jeszcze sześć niedzielnych odcinków specjalnych i ponad 75 kilometrów po bezdrożach.

Załoga LOTOS Rally Team jechała dziś w świetnym stylu, wygrywając w WRC 2 wszystkie odcinki specjalne etapu, który zapisze się na kartach historii jako jeden z najtrudniejszych. Już same odcinki specjalne wytyczone po bezdrożach Kenii stanowiły trudną przeprawę, a gdy podczas popołudniowej pętli spadł deszcz, załogi rozpoczęły walkę o przetrwanie i dojazd do mety. Potężne kałuże i błoto zatrzymywały kolejne samochody, których załogi musiały wycofywać się z rywalizacji. Polacy dali z siebie wszystko i unikając błędów dojechali do końca dnia, liderując w swojej kategorii z przewagą ponad 20 minut i zajmując dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Safari, za samochodami klasy Rally1.

– To jest Rajd Safari. O jego skali trudności wiedziałem nim tu przyjechaliśmy, a wczorajszy i dzisiejszy dzień tylko mnie w tym utwierdził. W końcówce do kamieni i wszechobecnego kurzu dołączyły jeszcze deszcz i błoto. Było naprawdę ślisko, nie byliśmy w stanie wyczyścić opon na bardziej suchych partiach. Nigdy w swojej karierze nie miałem do czynienia z takimi warunkami i dlatego bardzo cieszę się, że tu jestem, że ukończyliśmy ten dzień i prowadzimy. Przewaga jest spora, ale do przekroczenia mety niczego nie możemy być pewni. Czeka na nas jeszcze sześć wymagających odcinków specjalnych, w tym Power Stage, na którym chciałbym powalczyć o dodatkowe punkty. Najważniejsze jednak będzie ukończenie rajdu na pierwszym miejscu i taki też jest niezmiennie nasz cel. Jestem dumny z pracy i zaangażowania całego zespołu, ale tę koncentrację musimy utrzymać do samego końca – komentował Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Na niedzielę zaplanowano trzy dwukrotnie przejeżdżane próby. Będą to: OS Oserian (17,81 km), OS Narasha (21,47 km) oraz OS Hell’s Gate (10,53), który podczas drugiego przejazdu będzie kończącym rajd Power Stagem. Łącznie rajd mierzy ponad 363 kilometrów oesowych.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

 

Rajd Safari 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 13:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 3:20:14,4 s
2. Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +20:41,6 s
3. Rai/Panesar (Kenia/Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +25:45:7 s
4. Gomes/Gomes (Zambia, Ford Fiesta Rally2) +35:26,5 s
5. Virani/Bhatti (Kenia, Škoda Fabia Rally2 evo) +57:07,1 s
6. Patel/Khan (Kenia, Ford Fiesta Rally2) +1:21:58,5 s

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE