Kajetanowicz: „Rajd Katalonii zadecyduje o dalszych startach”

fot. materiały prasowe Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz liczy na solidny występ w Rajdzie Katalonii, przedostatniej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Od zdobytych w Hiszpanii punktów zależeć będzie ewentualny start w Rajdzie Japonii, a przede wszystkim, kwestia tytułu mistrzowskiego w WRC2. Polak wciąż pozostaje faworytem do zwycięstwa!

Walka w królewskiej, hybrydowej grupie Rally1 zakończyła się przedwcześnie, zaś wielkim triumfatorem tej kampanii jest Fin Kalle Rovanpera – najmłodszy mistrz świata w historii. Choć próżno już ekscytować się rywalizacją najmocniejszych konstrukcji, to ogrom emocji dostarcza nam batalia w klasie samochodów Rally2/R5. Po wielu perypetiach i naprawdę… nieoczekiwanym zakończeniu Rajdu Grecji wydaje się, że w grze o tytuł liczą się już tylko duety Kajetanowicz/Sczepaniak oraz Lindholm/Hamalainen. Wszelkie wątpliwości rozwiać może najbliższy start na katalońskich asfaltach. Obaj pretendenci znaleźli się bowiem na listach zgłoszeniowych. Kajetan Kajetanowicz jest świadomy wielkiego wyzwania i rozumie, że od sportowego wyniku w Hiszpanii zależą losy tego sezonu i kwestia dalszych występów.

Kajetanowicz
fot. WRC – oficjalny profil Facebook

Dwa kroki do mistrzostwa

Jak na razie liderem WRC2 jest Andreas Mikkelsen, lecz Norweg wyczerpał już limit startów w tym sezonie (maksymalnie 7 imprez, 6 najlepszych wyników wliczanych do klasyfikacji). Niewielka przewaga punktowa daje nikłe szanse na to, by Norweg wytrzymał napór „Kajta” i Lindholma (po dwie możliwości startów). Z szansą na triumf pożegnał się również Francuz, Yohan Rossel. Jak na razie duet Orlen Teamu ma 13 punktów straty do Mikkelsena i tylko 7 „oczek” przewagi nad Lindholmem. Rajd Katalonii może więc okazać się walką o wszystko!

Nic się nie zmieniło. Wciąż jesteśmy w grze, ale musimy realizować nasz plan, atakować, nie popełniać błędów. Dopiero po starcie w Hiszpanii zobaczymy co z wyjazdem do Japonii. Pracujemy nad tym, ale występ w Nowej Zelandii był już dla nas sporym kosztem, więc nie mamy pewności co do Rajdu Japonii. Nowa Zelandia jest niesamowitym miejscem z równie niesamowitymi odcinkami specjalnymi. Wiedzieliśmy o tym już wcześniej, ale teraz mamy już pewność, że to świetna impreza. Lokalizacja i atmosfera są wyjątkowe. Naturalnie, to trudne wyzwanie ze względów logistycznych, ale takie są już Mistrzostwa Świata WRC. Cóż, mam nadzieję, że wrócimy tam jeszcze w przyszłości, to był naprawdę świetny weekend!”.

Oficjalną klasyfikację generalną grupy WRC2 znajdziecie naturalnie na stronie czempionatu. Zapraszamy Was również do sprawdzenia poniższej wypowiedzi reprezentanta Orlen Teamu oraz subskrypcji kanału Rally and Race w serwisie Youtube. Regularnie publikujemy tam kluczowe materiały wideo ze świata motorsportu, nasze autorskie podcasty oraz relacje ze startów i gościnnych występów redakcyjnej ekipy Krzysztof Czechak Rally and Race Team.