środa, 6 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEKalendarz GSMP 2023 - dwanaście górskich sprawdzianów

Kalendarz GSMP 2023 – dwanaście górskich sprawdzianów

Nieco później niż zazwyczaj, Polski Związek Motorowy zatwierdził kalendarze sportu samochodowego na sezon 2023. Tym samym poznaliśmy też dokładny harmonogram Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W nadchodzącej kampanii GSMP czeka nas 12 eliminacji, w tym jedna, zagraniczna wycieczka.

Bez wątpienia, wyścigi górskie cieszą się w Polsce ogromnym uznaniem kibiców. Jest to jedna z niewielu dyscyplin sportu motorowego, która niezależnie od lokacji czy formatu zawodów praktycznie zawsze przyciąga tłumy fanów. Nic więc dziwnego, że z radością przyjęto informację o zaprezentowaniu kalendarza Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na sezon 2023. Przyszłoroczna kampania uraczy nas 12 rundami w 6 wyścigach. Wracają zeszłoroczne, mocne punkty, nie zabraknie także wycieczki poza granicę Polski.

Zobacz też: Poznaliśmy kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023

Sezon 2023 do złudzenia przypominać będzie zeszłoroczną kampanię GSMP. Jak przed rokiem, rywalizację otworzy 20. Wyścig Górski Prządki (5-7 maja). W czerwcu stawka czempionatu przeniesie się w malownicze okolice Beskidu Niskiego i tamtejszej Magury Małostowskiej (16-18 czerwca). W kalendarzu nie mogło zabraknąć ciepło odbieranego wyścigu w Limanowej (30 czerwca – 2 lipca). Kierowcy nie będą mieli okazji do letniego wypoczynku, ponieważ niecałe dwa tygodnie później odbędzie się 26. edycja Grand Prix Sopot-Gdynia (14-16 lipca). Przedostatni weekend wyścigowy odbędzie się na Słowacji, nieopodal miejscowości Banovce (4-6 sierpnia). Jak na razie w kalendarzu GSMP istnieje jedna gwiazdka. Finałowy Wyścig Górski Szczawne (15-17 września) odbędzie się pod dwoma warunkami. Po pierwsze, trasa musi uzyskać homologację do 15 kwietnia. A po drugie, organizatorzy muszą spełnić warunki GKSS PZM w terminie do 15 maja 2023.

fot. Grzegorz Kozera – Motorsports Photography – oficjalny profil Facebook

Kalendarz rund GSMP 2023:

  • 1/2 runda – 5-7.05. – 20. Wyścig Górski Prządki, Krosno-Korczyna
  • 3/4 runda – 16-18.06. – 10. Wyścig Górski Magura Małostowska
  • 5/6 runda – 30.06-2.07. – 14. Wyścig Górski Limanowa–Przełęcz pod Ostrą
  • 7/8 runda – 14-16.07. – 26. Grand Prix Sopot-Gdynia
  • 9/10 runda – 4-6.08. – Wyścig Górski Janko Vrsok-Banovce (Słowacja)
  • 11/12 runda – 15-17.09. – Wyścig Górski Szczawne

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy Was na oficjalną stronę internetową GSMP.

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Kłopoty Toto Wolffa? FIA wszczyna dochodzenie

Szef i współwłaściciel zespołu Mercedesa-AMG Toto Wolff jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w Formule 1. To...

SuperOES Toru Kielce wspiera juniorów! Ich opiekunem Miko Marczyk

Automobilklub Kielecki organizujący SuperOES na Torze Kielce wzmacnia wsparcie dla juniorów, których opiekunem zostanie topowy polski kierowca...

Zielona Oliwka kończy sezon 2023 zwycięstwem na Karowej

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk zakończyli sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób. Załoga Peugeota 208 Rally4 zajęła...

Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

Mikkelsen
W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono...

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

NAJPOCZYTNIEJSZE