środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyKalendarz Tarmac Masters 2023

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny aspekt. Zaplanowane imprezy wyłonią bowiem… rajdowych mistrzów Dolnego Śląska! Nie zabraknie również propozycji dla początkujących – serii KJSów pod sztandarem „Tarmac Academy”.

Rajdowy sezon, i to nie tylko ten na Dolnym Śląsku, wolno budzi się do życia po zimowej przerwie. I choć na inaugurację wielu czempionatów przyjdzie nam jeszcze poczekać, to… poznaliśmy już kilka ciekawych szczegółów, które podsycają nasze motorsportowe apetyty! Jednym z nich jest kształt tegorocznej serii Tarmac Masters. Włodarze cyklu wsłuchali się w głosy swoich zawodników i wprowadzają kosmetyczne poprawki, nie zapominając przy tym o nowym, rajdowym narybku. Największą zmianą będzie jednak przejęcie turnieju RSMDŚl!

fot. Tarmac Masters – oficjalny profil Facebook

Tarmac organizatorem RSMDŚl

Jak na razie nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów kampanii 2023, choć włodarze serii sukcesywnie dzielą się kolejnymi wiadomościami, odsłaniając rajdowe karty. Wiemy już, że o kwestii mistrzowskich pucharów zadecyduje pięć imprez (z możliwą redukcją do czterech rund). Po raz kolejny, turniej rozpocznie się w Nowej Rudzie (1-2 kwietnia). Po kilku tygodniach stawka powalczy na oesach zlokalizowanych w okolicy Jawora i Bolkowa (13-14 maja). Gospodarzem trzeciej eliminacji będzie Mirsk (24-25 czerwca), gdzie areną zmagań staną się kultowe, i piekielnie ciasne oesy z Rajdu Karkonoskiego. Spore zmiany czekają nas podczas czwartej rundy w Jedlinie-Zdroju (2-3 września). Organizator szykuje zmianę dotychczasowego układu trasy, zaś OS „Turbo” zyska zupełnie nową konfigurację. Tak jak przed rokiem, wielki finał Tarmaca rozegra się w Radkowie (14-15 października).

Jedną z nowości będzie wprowadzenie klasy dla samochodów z napędem na tylną oś, a prawdziwą wisienką na asfaltowym torcie jest organizacja… Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska! Tak, już oficjalnie, RSMDŚl przechodzi pod skrzydła Tarmaca.

Warto nadmienić, iż zespół Global Sport szykuje też nie lada gratkę dla amatorów, którzy chcieliby w bezpiecznych warunkach postawić swoje pierwsze, wyczynowe kroki. Według wstępnych zapowiedzi, w sezonie 2023 wystartować ma projekt „Tarmac Academy” – cykl imprez KJS. Czekamy więc na oficjalne potwierdzenie i pierwsze szczegóły tej inicjatywy.

Kalendarz Tarmac Masters 2023:

  1. Tech-Mol Rally, Nowa Ruda – 2.04.2023
  2. Jawor Rally, Jawor – 14.05.2023
  3. Ecumaster Rally, Mirsk – 25.06.2023
  4. Turbojulita Rally, Jedlina Zdrój – 3.09.2023
  5. Rally Radków, Radków – 15.10.2023

Więcej informacji znajdziecie naturalnie na oficjalnej stronie internetowej Tarmac Masters. O nowościach ze świata dolnośląskich, asfaltowych oesów przeczytacie na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here