czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiKalendarz WSMP 2023 opublikowany

Kalendarz WSMP 2023 opublikowany

Polski Związek Motorowy odsłonił sportowe karty, i nieco później niż zazwyczaj, zaprezentował kalendarz sportu samochodowego 2023. Tym samym poznaliśmy ostateczny kształt harmonogramu przyszłorocznej kampanii WSMP. Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zachowały swój sprawdzony format, oferując aż dziesięć rund w ramach pięciu weekendów wyścigowych. Nie zabraknie też wycieczki za granicę – areną sierpniowych zmagań będzie obiekt Slovakia Ring.

Sympatycy rodzimego motorsportu otrzymali od Polskiego Związku Motorowego odrobinę spóźniony, świąteczny prezent. Włodarze Związku opublikowali bowiem oficjalny kalendarz sportu samochodowego na sezon 2023, tym samym odsłaniając wszystkie karty dotyczące najważniejszych turniejów w Polsce. Światło dziennie ujrzał też harmonogram Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O ewentualnej rewolucji nie ma mowy – WSMP utrzyma swój dotychczasowy format czy ilość rozgrywanych rund. Urozmaiceniem rywalizacji będzie jedna, zagraniczna eliminacja. Stawka mistrzostw raz jeszcze zawita w okolice Bratysławy.

fot. Grzegorz Kozera

Formuła sprawdzona w boju

Krajobraz przyszłorocznej kampanii jest bliźniaczo podobny do tej niedawno zakończonej. Pięć weekendów wyścigowych. Dziesięć rund. Jedna, zagraniczna wycieczka. Sezon 2023 rozpocznie się na wiosnę. W dniach 19-21 maja odbędą się dwie pierwsze rundy cyklu na Torze Poznań. Obiekt Automobilklubu Wielkopolskiego ugości także stawkę mistrzostw w czerwcu (16-18) i lipcu (14-16). Tak jak w tym roku, WSMP połączy siły z organizatorem Grand Prix Słowacji, zapraszając zawodników na tor Slovakia Ring (18-20.08). Będzie to jedyna, zagraniczna eliminacja. Finał zaplanowano na przełomie września i października.

Zobacz też: Mery Czepiel spełniła mistrzowskie marzenia w WSMP

Każdemu weekendowi wyścigowemu towarzyszyć będzie jedna runda Mistrzostw Polski Endurance. Pozostaje nam zaczekać na ostateczną listę wszystkich klas oraz pucharów. Zapowiadano między innymi, że do WSMP dołączyć może puchar 135-konnych Yarisów.

Kalendarz WSMP 2023:

1 i 2 runda – 19-21.05 – Tor Poznań
3 i 4 runda – 16-18.06 – Tor Poznań
5 i 6 runda – 14-16.07 – Tor Poznań
7 i 8 runda – 18-20.08 – Slovakia Ring (Słowacja)
9 i 10 runda – 29.09-1.10 – Tor Poznań

Szczegółowe informacje o WSMP znajdziecie na stronie Automobilklubu Wielkopolskiego. Wraz z WSMP, poznaliśmy także dokładne harmonogramy RSMP, GSMP, DMP i Rallycross.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here