czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKalle Rovanpera i Jari-Matti Latvala w klasykach na Rally Legend

Kalle Rovanpera i Jari-Matti Latvala w klasykach na Rally Legend

W  jubileuszowej 20-stej edycji Rally Legend, udział weźmie cała rajdowa śmietanka świata wszechczasów. W tegorocznym Rally Legend 2022 wystąpi min. najmłodszy w historii mistrz świata WRC Kalle Rovanpera, Walter Rohrl czy Jari-Matti Latvala.

Rally Legend 2022 potrwa od 13 do 16 października. Kalle Rovanperä zasiądzie za kierownicą Toyoty Celica ST 185, a jego ojciec Harri pojedzie nieco nowszą wersją ST 205, natomiast Latvala usiądzie za sterami ST 165, którą już jeździł w tym sezonie rajdach historycznych.

fot. wrc.com

Na jednym z najpopularniejszych klasyków rajdowych w San Marino, podziwiać też będziemy mogli trzech kierowców w Lancii 037. Będą to Markku Alén, Walter Röhrl i Miki Biasion.

rallylegend.com

W Rally Legend wezmą również udział dyrektor zarządzający M-Sport Ford World Rally Team, Malcolm Wilson, oraz były szef zespołu Lancii i Ferrari Formuły 1, Cesare Fiorio. Ojciec Colina McRae, Jimmy poprowadzi Subaru Impreza 555.

rallylegend.com

Latvala nie może się doczekać wielkiego święta rajdów samochodowych:

„Obecnie jest bardzo pracowity czas, ale kiedy spojrzy się na pasję płynącą z RallyLegend, musimy znaleźć czas, aby wziąć udział. Wokół tego wydarzenia zawsze panuje bardzo miła atmosfera i jestem pewien, że ten weekend będzie taki sam”

Odwiedźcie też nasz kanał YouTube i dajcie „Suba”, żeby być na bieżąco!

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here