niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKalle Rovanpera w drodze po kolejne rekordy

Kalle Rovanpera w drodze po kolejne rekordy

Kalle Rovanpera się nie zatrzymuje. Fin jest na najlepszej drodze do obrony mistrzowskiego tytułu WRC, a przy okazji wyznaczył kolejny kamień milowy w karierze. Podczas piątkowego etapu 91. Rajdu Monte-Carlo Kalle wygrał swój… setny odcinek specjalny!

Bez cienia wątpliwości, Kalle Rovanpera jest jednym z największych młodych talentów w świecie Rajdowych Mistrzostw Świata. Podopieczny Gazoo Racing udowodnił to już przed rokiem, stając się oficjalnie najmłodszym triumfatorem WRC w całej historii czempionatu. Wydaje się jednak, że nie był to wyłącznie jednorazowy przebłysk… Fin rozpoczął obecną kampanię z wysokiego „C”, zajmując drugą lokatę i wygrywając dodatkowy power stage. Okazuje się, iż Rovanpera ustanowił też pewien kamień milowy swojej kariery. Podczas piątkowego etapu imprezy wygrał swój setny oes WRC. W wieku dwudziestu dwóch lat!

Zobacz też: Sebastien Ogier historycznym królem Rajdu Monte-Carlo

Kalle zanotował swoje pierwsze, oesowe zwycięstwo w sezonie 2020, już w barwach ekipy Gazoo Racing. Sumarycznie jego łupem padło prób sportowych. Fin potroił ten wynik w kolejnej kampanii, dopisując na swoje konto kolejne 22 odcinki specjalne. Co zrozumiałe, prawdziwy „bum” wydarzył się w ubiegłym, mistrzowskim sezonie. Rovanpera zdobył aż 70 odcinków specjalnych, co pozwoliło mu założyć na głowę mistrzowską koronę. Jak na razie, gwiazda fabrycznej stajni Toyoty wygrała 6 sprawdzianów w tym sezonie, zaś setna wygrana na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata przypadła na piątkowy etap 91. Rajdu Monte-Carlo. Urzędujący czempion wygrał bowiem próbę „Brianconnet – Entrevaux 2”. Na świętowanie nie było jednak czasu – zawodnik z numerem #69 nadal gonił Seba Ogiera…

Fińska nadzieja

Dwadzieścia dwa lata, ponad sto wygranych oesów WRC. Kariera Kallego może być wręcz usłana wszelkiej maści rekordami. Zwłaszcza, że Fin pozostaje cichy i skromny, zaś swoje umiejętności woli pokazywać za kierownicą, niż przed obiektywami kamer czy aparatów.

Obecnie Rovanpera i Halttunen zajmują drugie miejsce w „generalce” Mistrzostw Świata WRC. Finowie są jednak na prawdziwym „pole position”, ponieważ Sebastien Ogier nie powrócił do regularnych startów i kontynuuje okrojony program rajdów w sezonie 2023.

Klasyfikację generalną 91. Rajdu Monte-Carlo znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here