sobota, 23 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKamena Rally Team wjeżdża w szeregi ORLEN Team

Kamena Rally Team wjeżdża w szeregi ORLEN Team

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, tworzący załogę Kamena Rally Team, dołączyli do największego polskiego zespołu – ORLEN Team. W barwach tego teamu rywalizują w Mistrzostwach Europy, gdzie mają już za sobą pierwszy rajd i pierwsze zwycięstwo, a już szykują się do kolejnego rajdu, który będzie rozegrany na Węgrzech. 

PKN ORLEN to lider w kategorii sponsoringu polskiego motorsportu. Flagowymi projektami wspieranymi przez Koncern są m.in.: zespół Formuły 1 – Alfa Romeo Racing ORLEN, występujący w cyklu European Le Mans Series – Robert Kubica i jego ORLEN Team WRT czy zrzeszający czołowych przedstawicieli polskich sportów motorowych – ORLEN Team. To właśnie do tej ostatniej grupy dołączył właśnie Kamena Rally Team.

PKN ORLEN to największy sponsor sportu w Polsce. Jednym z priorytetów naszej działalności sponsoringowej jest motorsport. Cały czas analizujemy rozwój poszczególnych zawodników. W barwach ORLEN Team startują między innymi Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartłomiej Marszałek i Bartosz Zmarzlik, a logotyp PKN ORLEN można dostrzec na trasach najsłynniejszych wyścigów i zawodów świata, w tym Formuły 1, European Le Mans Series czy Rajdu Dakar. Bardzo cieszymy, że do tego grona dołącza Kamena Rally Team wzmacniając skład naszej reprezentacji w rajdach terenowych – mówi Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

Kamena Rally Team już w 2013 roku startował w zawodach amatorskich, a cztery lata później duet na stałe zagościł w świecie zawodowego motorsportu.  Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz występują w grupie T4, co oznacza, że ich pojazd przystosowany jest do rajdów terenowych typu baja. Wyjątkowe połączenie najlepszych cech quada oraz samochodu terenowego gwarantuje widowiskowe przejazdy, dzięki czemu klasa ta cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników, jak i kibiców.

Do największych sukcesów Kamena Rally Team należy zaliczyć tytuły wicemistrzów Europy, Włoch, Czech i Polski oraz mistrzostwo Węgier w klasie SSV. Duet Białkowski – Baśkiewicz ma na swoim koncie również zwycięstwa w rundach Pucharu Świata w rajdach terenowych w Hiszpanii, na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce.

– Bardzo cieszymy się, że możemy dołączyć do prestiżowego grona zawodników  ORLEN Team. To marka, która znaczy bardzo dużo w polskim motorsporcie, a teraz możemy być jej częścią – powiedział pilot Dariusz Baśkiewicz. Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, ale nie spoczywamy na laurach i celujemy w kolejne trofea.

Kamena Rally Team po raz pierwszy wystartował w barwach nowego zespołu podczas Rajdowych Mistrzostw Europy Samochodów Terenowych w grupie T4. Współpraca z ORLEN Team rozpoczęła się od dużego sukcesu – duet Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zwyciężył w rajdzie zaliczanym również do Rajdowych Mistrzostw Polski. Kolejny start Kamena Rally Team zanotował przy okazji Rajdowych Mistrzostw Włoch. Duet radził sobie doskonale, prowadząc zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w swojej klasie, jednak na drodze do zwycięstwa stanęły problemy techniczne. Okazja, aby odnieść kolejny sukces, już niebawem – Kamena Rally Team szykuje się bowiem do występu podczas rozgrywanej na Węgrzech rundy mistrzostw Europy.

Mat. pras. ORLEN Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zdjęcie roku Marten Tarmac Masters 2021

Choć oficjalnie sezon Marten Tarmac Masters 2021 jest już historią, to przed nami jeszcze kilka wydarzeń związanych...

Finał sezonu w nowym aucie

Do finałowej rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn Łukasz Tyszkiewicz szykuje się wyjątkowo. Po trudnym dla...

MANEY przechodzi do SuperCars!

Tuż przed rallycrossowym weekendem w Słomczynie, Maciej Maney Manejkowski - v-ce Mistrz Polski w formule RallyCross z...

Ogier przesiada się do długodystansówki – Hypercara Toyoty!

Siedmiokrotny rajdowy mistrz świata, Sébastien Ogier, po dwudniowej sesji symulatorowej z zespołem Toyota Gazoo Racing jest gotowy...

X SuperOES 2021 Tor Kielce – mapa próby

Mapa trasa SuperOES 2021 Tor Kielce
Przedstawiamy mapę próby finałowego X Kryterium Toru Kielce SuperOES 2021. Będą partie szybsze, nie zabraknie lasu, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE