środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały sezon 2023 F1 obraz z wysokości oczu wszystkich kierowców będzie dostępny podczas transmisji.

Na przestrzeni dwóch ostatnich lat technologia The Driver’s Eye była testowana w kilku wyścigach u wybranych kierowców, takich jak Fernando Alonso, Charles Leclerc, Carlos Sainz Jr czy George Russell i z miejsca zaskarbiła serca kibiców na całym świecie.

Nowa perspektywa realizacji transmisji sprawiła, iż fani mogli zobaczyć, co dokładnie widzi kierowca podczas pokonywania zakrętów, manewrów wyprzedzania lub wizyty w boksach. Od Sezonu 2023 FIA postanowiła wprowadzić obowiązek zamontowania The Driver’s Eye u każdego kierowcy, a teraz Formuła 1 podpisała umowę z Racing Force Group na zapewnienie technologii w kasku każdego kierowcy.

Choć początkowo The Driver’s Eye była stosowana w kaskach firmy Bell, to umowa z Racing Force Group gwarantuje dopasowanie jej do każdego innego producenta: „Racing Force Group i Formuła 1 zawarły umowę dotyczącą wykorzystania technologii kamer w kasku w Mistrzostwach Świata Formuły 1 2023” – czytamy w oświadczeniu dostawcy technologii. „Oko kierowcy to homologowana przez FIA mikrokamera (o średnicy 8 milimetrów i wadze 1,43 grama) umieszczona na wysokości oczu na ochronnej wyściółce po wewnętrznej stronie kasku kierowcy. Technologia będzie dostępna przez cały sezon 2023 dla wszystkich kierowców i producentów kasków w Formule 1”.

Pierwszą okazją do sprawdzenia, jak oko kierowcy radzi wygląda z perspektywy każdego kierowcy będą przedsezonowe testy F1 w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 23-25 lutego.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here