piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyKapelańczyk i Jamroziak w asfaltowej rywalizacji

Kapelańczyk i Jamroziak w asfaltowej rywalizacji

Marek Kapelańczyk i Piotr Jamroziak zaprezentowali nowe barwy DIL3R Rally Team. W sezonie 2023 dysponując Fordem Fiestą Rally4, będą rywalizować w asfaltowych rundach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Tarmac Masters.

„Nasz plan startów w tym roku wygląda bardzo obiecująco. Mam nadzieję, że uda nam się go w większości zrealizować. Tegoroczny kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składa się z siedmiu rund, z których pięć będzie rozgrywanych na asfaltach i właśnie jazdę po tej nawierzchni chcemy najpierw udoskonalić.

Mamy do dyspozycji Fiestę Rally4, która niewątpliwie jest jedną z topowych konstrukcji, jeśli mówimy o samochodach napędzanych na przednią oś. W przekroju sezonu będziemy mogli liczyć na doświadczony serwis Kostka Motorsport. Dodatkowo korzystamy z pomocy Adama Sroki, który ma fenomenalne wyczucie w tym aucie i potrafi w przystępny sposób przekazywać nam wiedzę. Naszym celem jest łapanie możliwie jak największej ilości kilometrów. Liczymy, że w perspektywie sezonu na odcinkach przebrniemy przez spektrum rajdowych wyzwań, które nieraz nas zaskoczą, ale na koniec roku dadzą nam większą pewność w prowadzeniu tego diabła z potencjałem.

Nasz zespół rajdowy składa się z wyjątkowo ambitnych ludzi, którzy zdobywają swoje cele dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i wytrwałości. Wierzymy, że dzięki naszemu podejściu i naszej chęci pracy nad sobą, będziemy w stanie osiągnąć każdy cel, który sobie założymy podczas tego projektu. Zrzeszamy grupę ludzi, którzy wierzą w swoje umiejętności i zdolności oraz nie boją się podejmować wyzwań.” — mówi kierowca Marek Kapelańczyk.

„Jestem podekscytowany faktem, że nasz projekt rajdowy wchodzi na kolejny etap – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Patrzymy w przyszłość długofalowo, na tym etapie chcemy zebrać jak najwięcej doświadczenia.

Po wcześniejszych startach w Rajdzie Świdnickim wiem, że warunku atmosferyczne i drogowe potrafią być bardzo zdradliwe. Musimy położyć duży nacisk na zrobienie dobrego opisu, tak aby z jak najmniejszą ilością błędów dojechać do mety z cennym bagażem doświadczeń.” — mówi pilot Piotr Jamroziak.

Rajd Świdnicki odbędzie się w dniach 22-23. kwietnia i otworzy rywalizację w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here