Kapelańczyk i Jamroziak w asfaltowej rywalizacji

fot. Maciej Niechwiadowicz

Marek Kapelańczyk i Piotr Jamroziak zaprezentowali nowe barwy DIL3R Rally Team. W sezonie 2023 dysponując Fordem Fiestą Rally4, będą rywalizować w asfaltowych rundach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Tarmac Masters.

„Nasz plan startów w tym roku wygląda bardzo obiecująco. Mam nadzieję, że uda nam się go w większości zrealizować. Tegoroczny kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składa się z siedmiu rund, z których pięć będzie rozgrywanych na asfaltach i właśnie jazdę po tej nawierzchni chcemy najpierw udoskonalić.

Mamy do dyspozycji Fiestę Rally4, która niewątpliwie jest jedną z topowych konstrukcji, jeśli mówimy o samochodach napędzanych na przednią oś. W przekroju sezonu będziemy mogli liczyć na doświadczony serwis Kostka Motorsport. Dodatkowo korzystamy z pomocy Adama Sroki, który ma fenomenalne wyczucie w tym aucie i potrafi w przystępny sposób przekazywać nam wiedzę. Naszym celem jest łapanie możliwie jak największej ilości kilometrów. Liczymy, że w perspektywie sezonu na odcinkach przebrniemy przez spektrum rajdowych wyzwań, które nieraz nas zaskoczą, ale na koniec roku dadzą nam większą pewność w prowadzeniu tego diabła z potencjałem.

Nasz zespół rajdowy składa się z wyjątkowo ambitnych ludzi, którzy zdobywają swoje cele dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i wytrwałości. Wierzymy, że dzięki naszemu podejściu i naszej chęci pracy nad sobą, będziemy w stanie osiągnąć każdy cel, który sobie założymy podczas tego projektu. Zrzeszamy grupę ludzi, którzy wierzą w swoje umiejętności i zdolności oraz nie boją się podejmować wyzwań.” — mówi kierowca Marek Kapelańczyk.

„Jestem podekscytowany faktem, że nasz projekt rajdowy wchodzi na kolejny etap – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Patrzymy w przyszłość długofalowo, na tym etapie chcemy zebrać jak najwięcej doświadczenia.

Po wcześniejszych startach w Rajdzie Świdnickim wiem, że warunku atmosferyczne i drogowe potrafią być bardzo zdradliwe. Musimy położyć duży nacisk na zrobienie dobrego opisu, tak aby z jak najmniejszą ilością błędów dojechać do mety z cennym bagażem doświadczeń.” — mówi pilot Piotr Jamroziak.

Rajd Świdnicki odbędzie się w dniach 22-23. kwietnia i otworzy rywalizację w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.