Kariera Huberta Laskowskiego nabiera tempa!

fot. hubertlaskowski.pl

Ostatnie dni obfitują w informacje od Huberta Laskowskiego i jego zespołu. Po zaprezentowaniu nowych barw i arsenału na 2021 rok, 15 letni kierowca zdradził plany na obecny sezon. Młody zawodnik wypływa na głęboką, rajdową wodę.

Ostatnie miesiące są dla Huberta niezwykle intensywne. Talent młodego kierowcy zauważa coraz więcej osób i Laskowski przebojem trafia na usta rajdowego świata. W marcu zawodnik oficjalnie dołączył do rajdowego programu Pirelli, a włoski producent został partnerem Polaka. W zeszłym tygodniu Laskowski zaprezentował swój rajdowy oręż – najnowszego Peugeota 208 Rally4. Zmieniły się również barwy, wsparcie zaoferowała firma Marten, która pod swoimi skrzydłami ma, m.in. Wojciecha Chuchałę.

Hubert laskowski o swoich planach

Teraz dowiadujemy się co będzie celem Huberta na ten sezon. Na łamach swojej strony internetowej poinformował, że w 2021 roku wystartuje w rajdowych mistrzostwach Litwy. To jak na razie największe wyzwanie w karierze 15 latka. Inaugurujący cykl Rajd Żmudzi jest jednocześnie początkiem tegorocznej edycji RSMP. Polak będzie więc miał okazję do zmierzenia się ze śmietanką rodzimych kierowców na litewskich szutrach.

Możliwość walki w krajowym czempionacie jako piętnastolatek sprawia, że czuję się niezwykle dumny i zmotywowany do walki. Sezon rozpocznę od Rajdu Żmudzi, więc poza bezpośrednią walką w mistrzostwach Litwy będą mógł sprawdzić się na tle zawodników z RSMP. Z pewnością będzie to świetna możliwość i okazja do sprawdzenia swojego tempa” – stwierdził Laskowski.

fot. hubertlaskowski.pl

Hubert Laskowski w 2021 roku – nowy samochód, nowy tema i nowy pilot

Na prawym fotelu w Peugeocie 208 zasiądzie nowy pilot, Adam Jaros. Nie będzie to debiut tej pary, obaj panowie współpracowali już wcześniej ze sobą. Jaros tak skomentował tę współpracę:

Po moich dotychczasowych występach z Hubertem nie mogłem odmówić takiej okazji. Jazda z tak młodym kierowcą jest czymś wyjątkowym w motorsporcie. Stanowi pewne wyzwanie, ale gdy widzę jak Hubert zachowuje się za kierownicą i na odcinkach, czuć, że jest niezwykle dojrzały. Wie, co robi i po co tu jest. Tego w 99 na 100 przypadków brakuje u tak młodych zawodników. On jest jednak tym jedynym wyjątkiem”.

Niewtajemniczonych zdziwić może fakt, że młody Polak startuje z łotewską flagą. To pokłosie problemów, na jakie nasz zawodnik trafił już na samym starcie swojej kariery. Polski Związek Motorowy nie chciał wydać licencji rajdowej kierowcy z powodu młodego wieku. PZM nie wyraził również zgody na wydanie licencji zagranicznej. Mimo odrzuconych przez PZM wniosków, zawodnikowi udało się jednak uzyskać zgodę federacji łotewskiej. Niestety, przynajmniej na razie oznacza to, że przy nazwisku tego talentu nie widnieje biało-czerwona flaga.

Historia Huberta Laskowskiego

Umiejętności Laskowskiego przełożyły się na pierwsze oficjalne sukcesy. W wieku 13 lat został mistrzem łotewskiej serii Minirallijs w klasie juniorów. Chwilę później zapisał się na kartach historii. Mając 14 lat, 3 miesiące i 29 dni wystartował w Rajdzie Lipawy, również na Łotwie. Pobił rekord Kalle Rovanpery i został najmłodszym zawodnikiem, który wystartował w rajdzie znajdującym się w kalendarzu krajowych mistrzostw. Pod koniec zeszłego roku Laskowski miał również okazję przetestować rajdówkę z prawdziwego topu. Podczas Modlin Rally Show zasiadł za sterami Skody Fabii Rally 2 Evo, czyli popularnej R5-tki. Hubertowi wróżymy dużą karierę i mocno trzymamy kciuki za jego starty.