niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościKarkuszewski wygrywa także w sobotę

Karkuszewski wygrywa także w sobotę

Adam Karkuszewski kończy inauguracyjny weekend sezonu 2023 WORK STUFF Super S Cup jako dwukrotny zwycięzca. Wicemistrz z poprzedniego roku przebił się tym razem z szóstego pola startowego.

Zgodnie z regulaminem, kierowcy przystępowali do sobotniej rywalizacji w kolejności, w jakiej ukończyli piątkowy wyścig, z odwróceniem pierwszej szóstki. Z pole position wystartował zatem Adam Nojman, mając za sobą Konrada Nowaka-Ignatowskiego.

Już w pierwszym zakręcie wyprzedził ich startujący gościnnie Magnus Gustavsen, a na drugie miejsce jego śladami podążył Damian Stachowiak. Szybko do przodu przebijał się również Karkuszewski, który zyskał trzy pozycje na pierwszym okrążeniu, wyprzedzając nie tylko Nojmana i Nowaka-Ignatowskiego, ale również Jerzego Drabenta.

Na trzecim okrążeniu Stachowiak zaatakował Gustavsena w Uśmiechu Szatana, lecz nie zdołał odebrać mu prowadzenia. Sytuację wykorzystał Karkuszewski, który następnie wyprzedził Stachowiaka w zakręcie Kukurydza.

Okrążenie później Karkuszewski wykonał manewr, który nie powiódł się Stachowiakowi i wyprzedził Gustavsena w Uśmiechu Szatana, obejmując prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety, odnosząc drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni.

Stachowiak w końcu dopiął swego na piątym okrążeniu i wyprzedził jedynego Norwega w stawce w walce o drugą pozycję. W ferworze walki doszło pomiędzy nimi do kontaktu, po którym Gustavsen wypadł na chwilę z toru, lecz utrzymał się w pierwszej trójce.

W takiej kolejności czołówka dojechała już do mety. O czwarte miejsce rywalizowali tymczasem Drabent i Nojman. Także tutaj nie obyło się bez kontaktu, po którym aktualny mistrz wypadł z toru, lecz ostatecznie wrócił na czwartą lokatę na pięć okrążeń do mety.

Startujący z pole position Nojman finiszował piąty, przed Nowakiem-Ignatowskim. Kolejne pozycje zajęli Paweł Namysłowski i Tomasz Urbański.

P Nr Kierowca Rezultat
1 83 Adam Karkuszewski 14 okr.
2 23 Damian Stachowiak + 5,908
3 17 Magnus Gustavsen + 16,011
4 54 Jerzy Drabent + 19,052
5 73 Adam Nojman + 39,873
6 33 Konrad Nowak-Ignatowski + 44,779
7 13 Paweł Namysłowski + 50,831
8 21 Tomasz Urbański + 52,364
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here