niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKarkuszewski wygrywa w Super S Cup

Karkuszewski wygrywa w Super S Cup

Tegoroczny sezon WORK STUFF Super S Cup zachowuje jeden trend: każdy wyścig wygrywa inny kierowca. Jako szósty na najwyższym stopniu podium stanął Adam Karkuszewski.

Po odwróceniu pierwszych ośmiu kierowców z poprzedniego dnia, na pole position ustawił się Patryk Hoffmann. Prowadził on po starcie, przed Michałem Walczakiem-Makowieckim i Toonem Knapenem.

Ruszający z czwartego pola Karkuszewski przebił się na drugą pozycję do końca pierwszego okrążenia, po którym na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa – było to spowodowane kolizją Grzegorza Stępnia i Michała Molskiego, po której lider klasyfikacji generalnej z dużą prędkością wypadł z toru.

Wyścig został wznowiony po trzech okrążeniach. Karkuszewski szybko wyprzedził Hoffmanna i miał utrzymać prowadzenie do samego końca, w drodze po swoje pierwsze zwycięstwo od finałowej rundy sezonu 2021.

Hoffmann do samego końca próbował odzyskać prowadzenie i na mecie zabrakło mu do zwycięstwa zaledwie 0,348 sekundy. Zaledwie 0,072 sekundy później finiszował Tomasz Pawlaczyk, który na 10. okrążeniu wyprzedził Jerzego Drabenta i zapewnił sobie trzecie podium w tym sezonie.

Za Drabentem, na piątej pozycji finiszował Tomasz Augustyniak, za którym uplasowali się zwycięzca piątkowego wyścigu Jakub Kojder, Walczak-Makowiecki, Knapen i Damian Stachowiak, który otrzymał karę drive-through. Po wcześniejszej kolizji, Grzegorz Stępień musiał zjechać do alei serwisowej i dojechał do mety z okrążeniem straty.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE