środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiKarol Kręt pojedzie w Misano

Karol Kręt pojedzie w Misano

Karol Kręt kontynuuje zmagania w Porsche Sports Cup Deutschland. 17-letni zawodnik Akademii ORLEN Team w najbliższy weekend wystartuje we włoskim Misano. Podczas wyścigów powalczy o kolejne podia i utrzymanie wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja w sezonie 2022 powoli dobiega końca. Równa jazda Karola Kręta stawia go w dobrej pozycji przed dwoma ostatnimi weekendami zmagań. Polak jest trzeci w klasyfikacji generalnej w klasie 5c ze sporą przewagą nad kolejnym rywalem.

Kolejne starty odbędą się na torze we włoskim Misano. Kierowcy serii Porsche Sports Cup Deutschland nie mają szczęścia do pogody w tym roku. W dotychczasowych wyścigach zmagali się z upałem i temperaturą dochodzącą do 60 stopni wewnątrz samochodów. Podczas sobotnich zmagań ma mocno padać, a podmuchy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 100 km/h.

Czuję się pewnie przed tym wyścigiem przez to, ile czasu spędziłem, przygotowując się na symulatorze. To nie jazda na torze, ale to ciągle lepsze odniesienie niż brak treningu. Tor ma kilka zdradliwych momentów, na których łatwo stracić samochód, więc niezbędna jest koncentracja przez cały wyścig. Plan na weekend jest prosty: walczyć o jak najwyższe miejsce i umocnić się na podium w klasyfikacji generalnej – mówi Karol Kręt, kierowca Akademii ORLEN Team.

Ściganie we Włoszech rozpocznie się od sobotnich kwalifikacji o 11:10. Pierwszy start tego samego dnia o 16:10. Wyjątkowo, kierowcy pojadą drugi raz jeszcze w sobotę w wieczornym wyścigu o 20:05. Weekend zakończy się walką o punkty w niedzielę o 11:25.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE