wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEKarol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba, sobotnie podjazdy wyścigowe. Tym samym lider obencego sezonu zapisał na swoje konto triumf w 11. rundzie GSMP.

Dzisiejszy etap Grand Prix Sopot-Gdynia był tak naprawdę teatrem jednego aktora… Karol Krupa za kierownicą Skody Fabii CT tylko raz pozwolił sobie na odebraniu mu najlepszego czasu w tablicy wyników, oddając Sebastianowi Stecowi wiktorię na pierwszym treningu. Gdy rozpoczęła się walka o punkty, lider klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie miał sobie równych, pokonując Steca o przeszło 6 sekund. Najniższy stopień podium, tak jak przed południem, przypadł Jędrzejowi Szczęśniakowi w Huracanie. To nie koniec emocji w ramach GSMP, stawka imprezy powróci do walki w w niedzielę rano!

fot. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – oficjalny profil Facebook

Nadmorskie podjazdy

11. eliminacja czempionatu GSMP poza tradycyjnym, porannym treningiem oferowała dwie, konkursowe próby. Podjazd o długości przeszło 3050 metrów wytyczono po trasie łączącej Sopot z Gdynią. Pierwszy, liczony już do klasyfikacji przejazd padł łupem Krupy. Sebastian Stec stracił ponad 2 sekundy, Jędrzej Szcześniak został w tyle o blisko 5 sekund. Finałowy pojedynek również padł łupem lidera „generalki” GSMP. Tym razem Karol Krupa okazał się jeszcze lepszy, wyraźnie powiększając przewagę nad Stecem. „Brąz” wywalczył Szymon Piękoś. Sumując czasy obu przejazdów, Stec przegrał z Krupą o około 6 sekund. Jędrzej Szcześniak utrzymał trzecią lokatę, mając tylko sekundę zapasu nad Romanem Baranem.

W kategorii historycznej GSMP czołowe lokaty wywalczyły maszyny z Zuffenhausen. Piotr Zaleski triumfował w sobotnim etapie, wyprzedzając Christiana Zaleskiego o mniej więcej trzy sekundy. Obaj Panowie startowali za kierownicą modelu 911 SC. Wojciech Myszkier w Golfie GTI musiał uznać wyższość rywali, choć srebrny medal przegrał dosłownie o grubość lakieru. Strata do Christiana Zaleskiego wyniosła bowiem raptem… trzy dziesiąte sekundy.

Niedzielny etap rozpocznie się dwoma treningami (od 8:30). Pierwszy podjazd wyścigowy zaplanowano na godzinę 11:30. Zwycięzcę 12. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski poznamy wczesnym popołudniem. Uroczyste zakończenie Grand Prix Sopot – Gdynia odbędzie się w muszli koncertowej przy sopockim molo. Ceremonia rozpocznie się o 17:30.

Wyniki poszczególnych przejazdów 25. Grand Prix Sopot-Gdynia dostępne są na tej stronie.

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE