Karowa i Hołek to już tradycja na Barbórce

60 Rajd Barbórka to święto motorsportu w Polsce rozgrywane w centrum Warszawy. Na trasie tegorocznej edycji zobaczymy czołówkę nazwisk polskiego motorsportu. Jedną z największych atrakcji dla fanów, będzie przejazd Krzysztofa Hołowczyca po legendarnym odcinku specjalnym na ulicy Karowej. Na prawym fotelu zasiądzie zwycięzca licytacji, z której cały dochód zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

„Hołek” zasiądzie za kierownicą doskonale znanego Subaru Impreza. To wyjątkowe auto zostało zbudowane na bazie 2-drzwiowej wersji Imprezy, która jest wręcz ikoną dla każdego rajdowego fana. To właśnie ten model stał się podstawą do zaprojektowania Subaru Imprezy WRC. Był także bardzo często wykorzystywany jako treningówka. „Babcia” służy Krzyśkowi już od ponad 20 lat.

25 lat temu Krzysztof Hołowczyc z Maciejem Wisławskim zdobył tytuł Mistrza Europy, to także wyjątkowy jublieusz dla rajdowej załogi. „Hołek” to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w historii polskiego motorsportu, ma na swoim koncie także 3 tytuły mistrza kraju oraz podium w końcowej klasyfikacji Dakaru – najtrudniejszego rajdu cross-country na świecie. W sezonie 2021 zdobył Puchar Europy FIA w rajdach Baja oraz Mistrzostwo Polski w RMPST, a w tym roku powtórzył sukces na krajowym podwórku. W nadchodzącym sezonie Hołowczyc nie będzie zbyt częstym gościem w domu, wszystko przez intensywny plan startów w Pucharze Świata cross-country a następnie przygotowania do Dakaru 2024.