Kart Masters kontynuuje ściganie w Białymstoku

Fot. Michał Kondrowski

Liga wyścigów Kart Masters trwa. Gdy emocje po Memoriale Ayrtona Senny opadły, przyszedł czas na kolejną rundę, rozegraną na Torze Białystok.

Briggs Mini

W najliczniej obsadzonej klasie markowej Briggs Mini rywalizację w Białymstoku zdominował Aleksander Drzewiecki. Reprezentant zespołu FFRT był najszybszy w kwalifikacjach, a następnie wygrał oba wyścigi z przewagą ponad czterech sekund. W obu przypadkach na podium obok niego stanęli Sergiusz Kopytko i Ernest Trojan.

Po doliczeniu kompletu punktów do jego wyników ze Słomczyna, Drzewiecki ma równe 100 punktów w klasyfikacji generalnej. Choć nie było go na podium w Białymstoku, drugie miejsce utrzymuje Piotr Borowiec, a zajmujących kolejne lokaty Kopytko i Trojana dzielą zaledwie trzy punkty.

Briggs Senior

Wśród starszych zawodników najlepiej w Białymstoku poradził sobie Kamil Zbucki. Wygrał on kwalifikacje i oba wyścigi, chociaż w żadnym z nich nie mógł czuć się komfortowo. Na jego najmniejszy błąd czekał Piotr Rychlik, który w pierwszym wyścigu przyjechał półtorej sekundy za zwycięzcą, a w kolejnym starcie był niewiele wolniejszy. Podium pierwszego wyścigu uzupełnił Jakub Iwanek, a w drugim pokonał go Mikołaj Adamczuk.

Dzięki doskonałemu wynikowi, Zbucki przeskoczył z trzeciego na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Rychlik awansował na drugą lokatę, wyprzedzając najlepszego w Słomczynie Iwo Czerwińskiego.

Open

W klasach otwartych wyścigi były podzielone na dwie kategorie. W klasie Senior dwukrotnie najszybszy był Krystian Pietraszko, który pokonał Marcina Frontczaka i ma już zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W klasie Shifter Masters komplet punktów zdobył Krzysztof Rycklik, przeskakując dzięki temu z trzeciego na pierwsze miejsce w tabeli punktowej.

Sezon trwa

Wyścigi w Białymstoku były zaledwie drugą z pięciu rund drugiego sezonu ligi Kart Masters. Przed zawodnikami teraz wyjazd do czeskiego Trzyńca, gdzie 20 lipca wyścigi będą rozgrywane na tamtejszym torze Steel Ring. Zapisy trwają na stronie organizatora.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.