sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności"Karting-mania ogarnia Tarnów i Małopolskę!"

„Karting-mania ogarnia Tarnów i Małopolskę!”

Dzięki aktywnie prowadzonej akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa sport kartingowy jest dostępny dla każdego, zrodziła się nowa moda na karting. 

kamilzyznar.com-5

Nadrzędnym celem programu jest rozwój kolejnych pokoleń polskich kierowców.

Karting – wyraz ten wszedł do naszego słownictwa niedawno. Małe czterokołowe pojazdy, napędzane silnikami spalinowymi, jeżdżące z prędkościami dającymi duże emocje i wzrost adrenaliny, podbiły serca tysięcy ludzi i wzbudziły ich zainteresowanie.

A jak powstał karting? Zaczęło się to kiedyś od zwykłej zabawy. Wieści głoszą, że narodziny kartingu są zasługą pilotów amerykańskich, szukających rozrywki w dłużących się chwilach wolnych od lotów podczas II Wojny Światowej. Pospawano kilka rurek, małe kółeczka, silnik od jakiegoś urządzenia mechanicznego i urządzono wyścigi po betonowych podłogach hangarów. Ale była to tylko zabawa i nikt wtedy nie przypuszczał, że za kilkadziesiąt lat wyrośnie z niej bardzo popularna dyscyplina sportu motorowego, jaką stał się karting. Swymi zaletami zdobył sobie jednak swoje należne miejsce pośród różnych form uprawiania sportu.

karting-mania

Oprócz typowych emocji sportowych karting doskonale służy zabawie i szkoleniu. Na całym świecie karting traktowany jest jako codzienny sport. W krajach Beneluksu, w Danii czy Niemczech popularne jest chodzenie na gokarty w każdym wieku. Ktoś idzie na rower, ktoś pobiegać, a ktoś idzie na gokarty. Nie ma znaczenia czy ma 10, 15, 40 czy 65 lat. Tak jak na basenie, czy korcie tenisowym, spotykamy się z grupą znajomych i wspólnie ćwiczymy.

W Tarnowie i Małopolsce także coraz więcej osób regularnie chodzi na tor i po prostu ćwiczy swoją jazdę. Jest to sport bezpieczny, bardzo emocjonujący, a jednocześnie kształcący i wychowujący. Młodzież zapoznaje się ze sposobem właściwego kierowania pojazdem mechanicznym, a także budową oraz mocą i elastycznością silników spalinowych. – mówi Rafał Kiwior, koordynator akcji.

Karting odgrywa również olbrzymią rolę w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, jeżdżąc kartem po torze można poczuć się, jak bylibyśmy na prawdziwej ulicy. Łatwość bezpiecznego wprowadzenia karta w poślizg sprawia, że z jazdy na karcie sporo doświadczeń wynieść mogą również dorosłe osoby. Bez ryzyka mogą nauczyć się opanowywania poślizgu oraz poznawania jego powstawania. Przesiadając się później na samochód nie będą musieli zapoznawać się z poślizgiem od początku, lecz tylko zaadoptować zdobyte na karcie doświadczenie. W związku z powyższym karting to również doskonała szkoła refleksu, błyskawicznego startu, jazdy poślizgiem kontrolowanych oraz sprawnego i bezpiecznego prowadzenia samochodu. – mówi Rafał Kiwior, koordynator akcji.

Zatem podsumowując tor to nie tylko ciekawe i bezpieczne miejsce do rodzinnego spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim bezpieczne miejsce do prowadzenia nauki jazdy i treningu. Dlatego zaleca się rozpoczynanie od jazdy na gokartach nauki jazdy przy szkoleniu kandydatów na kierowców samochodowych. Jazdę na gokartach powinni uprawiać nie tylko interesujący się kartingiem od strony sportowej, ale wszyscy kandydaci ubiegający się o prawo jazdy. – mówi Rafał Kiwior

W Tarnowie doskonałym miejsce na naukę jazdy i trening jest Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów, gdzie w bezpiecznych warunkach i pod okiem fachowców możemy ćwiczyć na kartach, czy to ze znajomymi lub indywidualnie.

Oczywiście jeżeli tylko mamy ochotę, możemy również zapisać się do sekcji kartingowej w klubie TTSK K-TEAM Tarnów i razem w grupie poprawiać swoje umiejętności oraz później zdać licencje kartingową i zacząć się ścigach w profesjonalnych zawodach.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

To w Tarnowie w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” pracuje się z dziećmi i młodzieżą szkolną, osobami niepełnosprawnymi szkoląc i ucząc kartingowych adeptów już od piątego, czy nawet czwartego roku życia. Tarnowski klub posiada zawodników młodych i perspektywicznych, którzy mają już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych w regionie i na arenie ogólnopolskiej, czy światowej. Należy również dodać, że obecnie tarnowski karting, dzięki fachowej pracy jest najprężniej rozwijającym się ośrodkiem w Polsce.

Ponadto miasto Tarnów jest pierwszym polskim miastem, gdzie w ramach akcji bardzo duże grono młodych osób zostało przeszkolonych w sposób praktyczny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. – dodaje Rafał Kiwior, koordynator akcji.

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here