Kartingowe Mistrzostwa Polski. Został już tylko finał

fot. Michał Max Kondrowski

W Słomczynie zakończyła się druga odsłona Kartingowych Mistrzostw Polski. Cykl wkroczył w decydującą fazę, bowiem do wyłonienia najlepszych kierowców sezonu pozostała już tylko jedna runda.

Zawody KMP w Słomczynie przyniosły zmianę w dwóch kategoriach. We flagowej Junior OK już po pierwszym dniu pozycję lidera objął Maksymilian Rafalik, kierowca KRZ Motorsport. Z kolei w Baby Roku rozgrywanym w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży na pozycję lidera wysunął się Maximilian Safarzyński z MK Motorsport. W pozostałych kategoriach dotychczasowi liderzy zachowali swoje pozycje. O mistrzowskich tytułach rozstrzygnie trzecia odsłona KMP, którą zaplanowano na koniec wakacji w Poznaniu.

Wśród najmłodszych zawodników, którzy rywalizują w Baby Roku i Micro Max obserwowaliśmy spektakle w wykonaniu pojedynczych kierowców. Wspomniany Maximilian Safarzyński został zdecydowanym zwycięzcą wśród Baby Rokkersów, notując cztery zwycięskie wyścigi. Podium w tej kategorii uzupełnili Antoni Czerniak (MK Motorsport) i Filip Stec (DD Motorsport).

Z kolei w kategorii Micro Max zdecydowanym zwycięzcą został Maksymilian Raczkowski (KRK Racing). Również zanotował cztery wygrane wyścigi i zdecydowanie wyprzedził rywali. Tuż za jego plecami trwała zacięta walka o pozostałe pozycje w klasyfikacji, która wygrali Leonard Kwiatkowski (MK Motorsport) i Teodor Środka-Mikiciuk (Supersonic Racing) i to oni stanęli na podium.

W kategorii Mini Max, w której wystartowało zaledwie 4 zawodników zwyciężył Słowak Martin Soltys (KRK). Tuż za nim uplasowali się Aleksander Raczkowski (KRK) i Vincent Zarajczyk (Blue Racing), a stawkę uzupełnił Wojciech Kapusta (KRK).
Znacznie więcej emocji towarzyszyło rywalizacji w kategorii Mini Rok. Zwyciężył faworyt Błażej Kostrzewa (TGR), który przewodzi również w klasyfikacji generalnej. Drugą i trzecią pozycję zajęli Nikodem Osiecki (DD Motorsport) i Aleksander Pelikański (Parolin), którzy zremisowali punktowo. Różnice w czterech pozycjach tuż za liderem były nieznaczne. O pechu mogą mówić Kacper Kluk (TGR) i Oleksandr Shylo (Parolin), którzy po pierwszym dniu plasowali się na podium. Ostatecznie zajęli piąte i siódme miejsce.

W kategorii Junior OK wygrał i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej obrońca mistrzowskiego tytułu Maksymilian Rafalik (KRZ). Podopieczny Tomasza Krzemińskiego pojechał bezbłędnie w czterech wyścigach. Podium słomczyńskiej rundy KMP zanotowali również Kacper Rajpold (MG Racing) i Michal Soltys (KRK). O włos od podium otarł się Oliwier Chłopek (DD Motorsport), któremu do przysłowiowego pudła zabrakło trzech oczek.

W kategorii Senior Max zdecydowanym liderem był Tomasz Ibsen (KRZ). Cztery wygrane wyścigi dały mu pewne zwycięstwo. Tuż za nim uplasowało się dwoje kierowców 46 Team Victor Wojtan i Laura Łaban.

Z kolei w seniorskiej kategorii Rok GP zdecydowanie wygrał Kacper Turoboyski (Bambini), który prowadził równiez po pierwszym dniu zawodów. Jego najwięksi rywale Franciszek Czapla (AMO) i Oliwier Kobiela (Jastrzębski) uplasowali się na kolejnych pozycjach.

Kartingowe Mistrzostwa Polski

JUNIOR OK
1. Maksymilian Rafalik
2. Kacper Rajpold
3. Michal Soltys
4. Oliwier Chłopek
5. Franciszek Cegielski

SENIOR MAX:
1. Tomasz Ibsen,
2. Victor Wojtan,
3. Laura Łaban
4. Krzysztof Dudek
5. Kinga Sala

SENIOR ROK GP
1. Kacper Turoboyski
2. Franciszek Czapla
3. Oliwier Kobiela
4. Colin Ważny
5. Jakub Rajski

Współzawodnictwo Dzieci i Młodzieży (Mistrzostwa Młodzików)

MICRO MAX:
1. Maksymilian Raczkowski,
2. Leonard Kwiatkowski,
3. Teodor Śródka-Mikiciuk
4. Jan Woźniak
5. Tymoteusz Pięta

MINI MAX:
1. Martin Soltys,
2. Aleksander Raczkowski,
3. Vincent Zarajczyk
4. Wojciech Kapusta

BABY ROK
1. Maximilian Safarzyński
2. Antoni Czerniak
3. Filip Stec
4. Igor Knast
5. Patryk Kowalczyk

MINI ROK
1. Błażej Kostrzewa
2. Nikodem Osiecki
3. Aleksander Pelikański
4. Dominik Wójcik
5. Kacper Kluk

fot. Michał MAX Kondrowski (Rallyart)