Kartingowe rozgrywki ligowe na start

Rywalizacja za kółkiem gokartów w ligach kartingowych po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się od nowa. Miłośnicy kartingu zdążyli stęsknić się za adrenaliną i są już spragnieni prawdziwego ścigania się na wysokim poziomie w hali. Więc startujemy, zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja w nowym sezonie ligowym.

Po raz kolejny w Tarnowie ruszamy z fascynującymi wyścigami na czterech kółkach, gdzie emocje sięgają zenitu. Ta niezwykła rywalizacja zawsze dodawała energii na cały kolejny dzień.  Była to również okazja do spotkania się, porozmawiania i miło wspólnie spędzenia czasu, jak i także odpoczynku od codziennych zajęć. Ponad to jazda gokartem przekłada się na umiejętności jazdy samochodem, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Rywalizacja tradycyjnie już odbędzie się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze  Speed Race Tarnów. Zawody  zapowiadają się bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca wszystkich kibiców. W latach poprzednich nie było mowy o żadnym odpuszczaniu nikomu. Zawodnicy stoczyli zażartą walkę o swoje pozycje.  Ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa sportowa, która miała na celu popularyzację sportów motorowych wśród mieszkańców regionu. Była to również ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Panów i Panie, pasjonatów i fanów kartingu – motorsportu do wspólnej rywalizacji w nowym sezonie ligowym.

Zgłoszenia są przyjmowane do końca września br.

Spotkanie organizacyjne wraz z towarzyską rywalizacją o tzw. Puchar ziemniaczany zaplanowano na godz. 20:00, wtorek 23 września 2014 roku.

Zapisy już trwają w biurze toru (również telefonicznie) – 604640023, a więcej informacji o rozgrywkach ligowych można uzyskać na stronie www.gokarty-tarnow.pl

OGÓLNE ZASADY LIGI:

Liga zostanie podzielona na około 10 rund. Rundy będą odbywać się co dwa tygodnie na torze Speed Race Tarnów.

Podczas rund zostaje udostępniony przez organizatora sprzęt – gokarty, kaski, itp.

Warunkiem startów jest ukończenie 18 roku życia.

Jazda kartingowa jest całkowicie bezpieczna. Nad bezpieczeństwem imprezy będzie czuwać załoga toru Speed Race Tarnów, w tym profesjonalni zawodnicy kartingowi.

Runda odbywa się na zasadach:

1. Czasówka, czyli przejazd z mierzonym czasem – do 20 min.

2. Układanie pierwszego finału wg zdobytych czasów.

3. Pierwsza seria finałowa – ok. 10 – 20 minut.

4. Druga czasówka

5. Druga seria finałowa – ok. 10 – 20 minut.

 

W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które wliczane są do klasyfikacji generalnej ligi.

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej rywalizacji.