poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKasiborski wygrał w Światowym Finale!

Kasiborski wygrał w Światowym Finale!

Michał Kasiborski zwyciężył w International ROK Cup Final 2014 w kategorii Junior ROK. To największy sukces w dotychczasowej karierze trzynastoletniego kartingowca z Kujaw.

 

Światowy Finał ROK odbył się na słynnym torze South Garda we włoskim Lonato. Łącznie wystartowało w nim aż 315 zawodników. Michał Kasiborski triumfował w prestiżowej kategorii Junior ROK. Rywalizowało w niej aż siedemdziesięciu młodych mistrzów kartingu z kilku kontynentów. Triumf zawodnika MK-Speed Racing i ACR Racing jest tym cenniejszy, że należał on do najmłodszych zawodników w całej tej stawce. Zauważyły to włoskie media i organizatorzy zawodów, którzy reprezentanta Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego z Bydgoszczy określili mianem „Piccolo Polacco” (taki zapis znalazł się m.in. na stronie internetowej organizatora). Zwycięstwo Kasiborskiego bynajmniej nie było dziełem przypadku. Podopieczny trenera Artura Chmielewskiego najpierw zwyciężył w sesji wyścigów kwalifikacyjnych, a następnie w wielkim finale. W nim startował z drugiej pozycji. Michał na szóstym okrążeniu wyprzedził
prowadzącego Włocha i minął metę jako zwycięzca. Świeżo upieczony czempion w dalszym ciągu nie może uwierzyć w swój ogromny sukces.

Czułem, że jestem w dobrej formie i jechałem tam powalczyć o dobre miejsce, jednak o końcowym triumfie nawet nie śniłem – skromnie podkreśla Michał Kasiborski.  – To przerosło moje najskrytsze marzenia. Jestem ogromnie szczęśliwy, jednak bynajmniej nie zamierzam spocząć na laurach. Teraz chcę chwilę odpocząć i poświęcić się szkole. Potem ruszymy z przygotowaniami do kolejnego sezonu. Ten sukces motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy.

Kasiborski-ROK-Lonato

Wiadomo, że z juniorskich kategorii kartingowych wyławiane są talenty, które następnie trafiają do ważniejszych seniorskich serii wyścigowych.

– W tym momencie cieszę się ogromnie, ale mam świadomość tego, że to tylko jeden krok w wyścigowej karierze, a trzeba stawiać kolejne – mówi nastoletni mistrz. – Moim ogromnym marzeniem są starty w jakiejś prestiżowej serii samochodowej, szczególnie w wyścigach bolidów. Zwycięstwo w Lonato pewnie odrobinę przybliżyło mnie do tego celu, ale wiem, że jeszcze wiele pracy przed mną.

Michał Kasiborski ma na swoim koncie dwa tytuły kartingowego mistrza Polski kategorii Młodzik 60. W sezonie 2014 zadebiutował w gronie juniorów. Debiut okazał się bardzo okazały, gdyż młody inowrocławianin na krajowym podwórku wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii KF Junior i mistrza serii ROK Cup Poland w Junior ROK. W połowie października na torze w Lonato zwyciężył w prestiżowym i silnie obsadzonym finale Trofeo d’Autunno, jednak to triumf w Światowym Finale ROK jest niewątpliwie największym sukcesem w jego dotychczasowej karierze.

Kasiborski-ROK-podium

To nie tylko mój sukces – stwierdza Michał Kasiborski. – Ogromna w tym zasługa mojego trenera i mechanika, Artura Chmielewskiego, z którym pracuję od początku tego roku. Dziękuję też moim bliskim i wszystkim innym osobom, które mnie wspierały i mi kibicowały.

Kasiborski jest dopiero drugim Polakiem w historii, któremu udało się zwyciężyć w Światowym Finale ROK. Trzecie miejsce w kategorii Senior ROK podczas ostatnich zawodów w Lonato wywalczył Szymon Szyszko.

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here