środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKasiborski wygrał w Światowym Finale!

Kasiborski wygrał w Światowym Finale!

Michał Kasiborski zwyciężył w International ROK Cup Final 2014 w kategorii Junior ROK. To największy sukces w dotychczasowej karierze trzynastoletniego kartingowca z Kujaw.

 

Światowy Finał ROK odbył się na słynnym torze South Garda we włoskim Lonato. Łącznie wystartowało w nim aż 315 zawodników. Michał Kasiborski triumfował w prestiżowej kategorii Junior ROK. Rywalizowało w niej aż siedemdziesięciu młodych mistrzów kartingu z kilku kontynentów. Triumf zawodnika MK-Speed Racing i ACR Racing jest tym cenniejszy, że należał on do najmłodszych zawodników w całej tej stawce. Zauważyły to włoskie media i organizatorzy zawodów, którzy reprezentanta Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego z Bydgoszczy określili mianem „Piccolo Polacco” (taki zapis znalazł się m.in. na stronie internetowej organizatora). Zwycięstwo Kasiborskiego bynajmniej nie było dziełem przypadku. Podopieczny trenera Artura Chmielewskiego najpierw zwyciężył w sesji wyścigów kwalifikacyjnych, a następnie w wielkim finale. W nim startował z drugiej pozycji. Michał na szóstym okrążeniu wyprzedził
prowadzącego Włocha i minął metę jako zwycięzca. Świeżo upieczony czempion w dalszym ciągu nie może uwierzyć w swój ogromny sukces.

Czułem, że jestem w dobrej formie i jechałem tam powalczyć o dobre miejsce, jednak o końcowym triumfie nawet nie śniłem – skromnie podkreśla Michał Kasiborski.  – To przerosło moje najskrytsze marzenia. Jestem ogromnie szczęśliwy, jednak bynajmniej nie zamierzam spocząć na laurach. Teraz chcę chwilę odpocząć i poświęcić się szkole. Potem ruszymy z przygotowaniami do kolejnego sezonu. Ten sukces motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy.

Kasiborski-ROK-Lonato

Wiadomo, że z juniorskich kategorii kartingowych wyławiane są talenty, które następnie trafiają do ważniejszych seniorskich serii wyścigowych.

– W tym momencie cieszę się ogromnie, ale mam świadomość tego, że to tylko jeden krok w wyścigowej karierze, a trzeba stawiać kolejne – mówi nastoletni mistrz. – Moim ogromnym marzeniem są starty w jakiejś prestiżowej serii samochodowej, szczególnie w wyścigach bolidów. Zwycięstwo w Lonato pewnie odrobinę przybliżyło mnie do tego celu, ale wiem, że jeszcze wiele pracy przed mną.

Michał Kasiborski ma na swoim koncie dwa tytuły kartingowego mistrza Polski kategorii Młodzik 60. W sezonie 2014 zadebiutował w gronie juniorów. Debiut okazał się bardzo okazały, gdyż młody inowrocławianin na krajowym podwórku wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii KF Junior i mistrza serii ROK Cup Poland w Junior ROK. W połowie października na torze w Lonato zwyciężył w prestiżowym i silnie obsadzonym finale Trofeo d’Autunno, jednak to triumf w Światowym Finale ROK jest niewątpliwie największym sukcesem w jego dotychczasowej karierze.

Kasiborski-ROK-podium

To nie tylko mój sukces – stwierdza Michał Kasiborski. – Ogromna w tym zasługa mojego trenera i mechanika, Artura Chmielewskiego, z którym pracuję od początku tego roku. Dziękuję też moim bliskim i wszystkim innym osobom, które mnie wspierały i mi kibicowały.

Kasiborski jest dopiero drugim Polakiem w historii, któremu udało się zwyciężyć w Światowym Finale ROK. Trzecie miejsce w kategorii Senior ROK podczas ostatnich zawodów w Lonato wywalczył Szymon Szyszko.

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE