wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRSMP | HRSMPKasperczyk i Syty ruszają do rywalizacji w ORLEN 77. Rajdzie Polski

Kasperczyk i Syty ruszają do rywalizacji w ORLEN 77. Rajdzie Polski

Po roku przerwy do Mikołajek ponownie przyjechały czołowe załogi i zespoły rajdowych mistrzostw Europy (FIA ERC) i ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W dniach 18-20 czerwca na Mazurach 101 załóg zmierzy się w ORLEN 77. Rajdzie Polski. Z 15. numerem startowym do rywalizacji w tych zawodach ruszą dwukrotni wicemistrzowie Polski – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty.

Po raz ostatni Rajd Polski odbył się w sezonie 2019. W ubiegłym roku odwołanie imprezy wymusiła pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia. Dla Kasperczyka i Sytego poprzednia edycja Rajdu Polski była ważnym krokiem na drodze do ich drugiego w karierze tytułu wicemistrzów Polski. W 2019 r. reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team wywalczyli na Mazurach szóste miejsce w klasyfikacji FIA ERC i podium w stawce załóg zgłoszonych do krajowego czempionatu.

Kasperczyk i Syty są jedną z 44 załóg, które zgłosiły się do ORLEN 77. Rajdu Polski w najszybszych i najbardziej zaawansowanych samochodach kategorii Rally2. W przypadku Tomka i Damiana jest to Volkswagen Polo GTI R5. Łącznie organizatorzy przyjęli 102 zgłoszenia, a lista zawodników naszpikowana jest mocnymi nazwiskami, wśród których są zawodnicy z doświadczeniem z mistrzostw Świata i trójka kierowców, mających już na swoim koncie triumf w Mikołajkach.

W tym roku zwycięzcy będą jednak odbierać puchary w Warszawie, gdzie w niedzielę, 20 czerwca zakończy się 77. edycja inauguracyjnej rundy FIA ERC. Ceremonię wręczenia nagród poprzedzi starcie na blisko 2-kilometrowym odcinku wytyczonym na ulicy Karowej, na warszawskim Powiślu. Wcześniej, po drodze z Mikołajek, zawodnicy zmierzą się jeszcze na szutrowej próbie w Przasnyszu (17,9 km).

Pierwszym dniem rywalizacji w ORLEN 77. Rajdzie Polski będzie piątek, 18 czerwca. Najpierw, wczesnym popołudniem załogi powalczą na odcinku kwalifikacyjnym o jak najlepsze wyniki, dające pierwszeństwo w wyborze dogodnej pozycji startowej – tak ważnej w szutrowych rajdach. W piątkowy wieczór pierwszy z odcinków zaliczanych do klasyfikacji zawodów – widowiskowa rywalizacja w parach na OS Mikołajki Arena (2,5 km).

Sobotni etap składa się z trzech dwukrotnie przejeżdżanych oesów na wschód od Mikołajek: Świętajno (18,2 km), Olecko (17,16 km), Wieliczki (28,7 km). Dzień zakończy kolejna wizyta na Mikołajki Arenie (2,5 km). Z kolei w niedzielę, przed ruszeniem w drogę do Warszawy, zawodników czekają dwie poranne pętle złożone z oesów Mikołajki MAX (9,34 km) oraz Gmina Mrągowo (15,55 km).

Przed ORLEN 77. Rajdem Polski Kasperczyk i Syty zajmują piąte miejsce w punktacji krajowego czempionatu.

Tomasz Kasperczyk:
– Moje kluczowe zadanie i cel na Rajd Polski to ustabilizowanie naszego tempa. W Rajdzie Żmudzi byliśmy w stanie wygrywać oesy w klasyfikacji mistrzostw Polski, co oznacza, że jesteśmy konkurencyjni. Rzecz w tym, żeby czołowe czasy osiągać na możliwie jak największej liczbie z 14 prób Rajdu Polski. W naszym ostatnim starcie na Mazurach wywalczyliśmy podium w RSMP i szóste miejsce w FIA ERC, więc moją i Damiana ambicją jest poprawienie tych rezultatów. Nie ukrywam, że potrzebujemy też trochę taktycznego podejścia. W tym sezonie mistrzostw Polski do końcowej klasyfikacji liczą się wszystkie wyniki, a w Rajdzie Polski do zdobycia jest o 10 punktów więcej niż w poprzedniej rundzie. Stąd też każdy, kto myśli o tytule, nie może sobie pozwolić na to, by tego rajdu nie ukończyć.

Punktacja ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 przed ORLEN 77. Rajdem Polski (runda 2/7):

1. Marczyk/Gospodarczyk 35 pkt
2. Chwietczuk/Baran 27 pkt
3. Chuchała/Rozwadowski 22 pkt
4. Wróblewski/Wróbel 19 pkt
5. Kasperczyk/Syty 17 pkt
6. Jurecki/Kozdroń 17 pkt
7. Kotarba/Kotarba 13 pkt
8. Płachytka/Nowaczewski 11 pkt
9. Gabryś/Janik 9 pkt.
10. Kabaciński/Kuśnierz 7 pkt

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE